banner34

banner6

8 milyar dolarlık ihracat hedefine Texbridge dopingi

8 milyar dolarlık ihracat hedefine Texbridge dopingi Uluslararası çapta yaratıcılığı, rekabetçiliği ve üretim kalitesiyle tanınan Türk tekstil sektörünü dünya modasının önemli firmalarıyla bir araya getiren Kumaş ve Aksesuar Fuarı (Texbridge), 31 Ekimde CNR Expoda başladı. Dünyanın en önemli fuarları arasına girme hedefiyle yoluna devam eden Texbridge Fuarı, Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) öncülüğünde CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık organizasyonuyla düzenleniyor.

Gündem 05.11.2012, 22:00 05.11.2012, 22:00
8 milyar dolarlık  ihracat hedefine Texbridge dopingi
8 milyar dolarlık
ihracat hedefine Texbridge dopingi
Uluslararası çapta yaratıcılığı, rekabetçiliği ve üretim kalitesiyle tanınan Türk tekstil sektörünü dünya modasının önemli firmalarıyla bir araya getiren Kumaş ve Aksesuar Fuarı (Texbridge), 31 Ekimde CNR Expoda başladı.
Dünyanın en önemli fuarları arasına girme hedefiyle yoluna devam eden Texbridge Fuarı, Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) öncülüğünde CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık organizasyonuyla düzenleniyor.
Türk tekstil ve hazır giyim sektörünün iç ve dış ticaret gereksinimlerine en üst düzeyde yanıt vermek amacıyla gerçekleştirilen Texbridge, hazır giyim üreticileri, global toptancılar ve zincir mağazalarından oluşan geniş bir ziyaretçi kitlesini 20 bin metrekarelik bir alanda ağırlıyor.
2.5 milyar dolarlık iş
bağlantısı bekleniyor
Sektör ve fuar hakkında bilgi veren UTİB Başkanı İbrahim Burkay, Türkiyenin tekstil üretiminde Avrupada birinci, ihracatında ise İtalya ve Almanyadan sonra üçüncü sırada yer aldığını belirterek, "Hedefimiz 2016 yılına kadar ihracatta da birinci sıraya yükselmek dedi.
Üretim ve ihracatta bu kadar güçlü olan bir ülkenin fuar konusunda da aynı performansı göstermesi gerektiğini belirten Burkay, "Türk tekstilcisi son yıllarda tasarım ve markalaşmaya yaptığı yatırımlarla İtalya ve Almanyanın pazarından pay alıyor diye konuştu. İstanbulun da dünyanın fuar merkezi olmaya başladığını, firmalardan gelecek desteğinde bu bağlamda çok önemli olduğunu belirten Burka, sözlerine şöyle devam etti; "Gelecek yıllardaki amacımız 8 milyar dolarlık tekstil ihracat hedefine kumaş sektörü aracılığıyla 4.5-5 milyar dolar ihracat desteği sağlamak. Bunun 2.5-3 milyar dolarının Texbridge Fuarında şekillenmesini bekliyoruz. 17 ülkeden 32 farklı firmadan 45 yetkiliyi alım heyeti kapsamında ağırladıklarını anlatan İbrahim Burkay, Japanyondan tekstil teknik konusunda bir alım heyetinin fuara geldiğini bildirdi. Burkay, "Texbridge İstanbul'a Altınyıldız, Bahariye, İsko ve Söktaş gibi Türkiye'nin lider kumaş firmalarıyla birlikte yurt dışından 150'nin üzerinde firma katılıyor dedi.

Sayı: 861 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18