banner34

banner50

banner6

Bursaya gelen medikal turist sayısı yüzde 300 arttı Bursa Sağlık Turizmi Derneği (BUSAT) Başkanı Dr. Mustafa Esgin, sağlık turizmi alanında yapılan çalışmaların olumlu sonuçlarının alınmaya başladığını açıklayarak, "Bursaya gelen medikal turist sayısı 2011e kıyasla 2012 yılında yüzde 300 artmıştır dedi.

Gündem 07.01.2013, 22:00 07.01.2013, 22:00
Bursaya gelen medikal turist sayısı yüzde 300 arttı
Bursa Sağlık Turizmi Derneği (BUSAT) Başkanı Dr. Mustafa Esgin, sağlık turizmi alanında yapılan çalışmaların olumlu sonuçlarının alınmaya başladığını açıklayarak, "Bursaya gelen medikal turist sayısı 2011e kıyasla 2012 yılında yüzde 300 artmıştır dedi.
BURSA- Bursa Sağlık Turizmi Derneği(BUSAT) geçtiğimiz hafta içinde Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbeyi ağırladı. BUSAT Başkanı Dr.Mustafa Esgin, BUSAT ve yapılan sağlık turizmi çalışmalarıyla ilgili bilgi verirken, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbeyi Bursanın sağlık turizmi alanında kaybedilen değerlerinin geri kazandırılması yönünde yapılan çalışmaları takdirle karşıladığını belirtti.
ESGİN; "BURSA GELECEĞİNİ İNŞAA ETMELİDİR
Bursanın geleceğe talip bir şehri inşa etmek zorunda olduğunu kaydeden Esgin, sağlık turizmi alanında yapılacak çalışmaların Bursanın gelecek vizyonunu değiştireceğini söyledi. Esgin, bu kapsamda Bursaya Sağlık Serbest Bölgesi kurulması, Termal Kür Merkezi ve Termal Kür Parkının kurulmasını önemsediklerinin altını çizdi. Bursanın 1500 yıllık bir tarihi termal kent kimliğine de sahip olduğuna dikkat çeken Esgin, şunları söyledi; "Tarihsel ve kültürel dokunun yanında saniyede 300 litre gibi önemli bir jeotermal kaynağa sahip Bursa, dünya çapında termal kent olma yolundadır. Bursaya dünya standartlarında Termal Kür Merkezi ve Termal Kür Parkı yapıldığında kaybettiğimiz termal kent özelliğini tekrar kazanabiliriz. Termal için şehir dışına çıkan Bursalıları da tekrar kazanmalıyız.
Sağlık turizmi alanında yapılan çalışmaların olumlu sonuçlarının alınmaya başlandığını açıklayan Esgin, "Yakında resmi makamlarca açıklanacak verilere göre; Bursaya gelen medikal turist sayısının 2011e kıyasla 2012 yılında yüzde 300 artmıştır. Hedefimiz Bursadan Türkiyeye sonra da dünyaya açılmak. Bu noktada, kent dinamikleriyle birlikte hareket etmek başarıyı da beraberinde getirecektir dedi.
BOZBEY; "BURSA ÖNEMLİ BİR MERKEZ OLACAK
BUSATın bir yıl boyunca yerelde, ulusal ve uluslararası düzeydeki çalışmaları hakkında bilgi alan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, takdirle karşıladığı çalışmalara her konuda destek olacağını söyledi.
Bursanın dünya çapında bir termal kent kimliği kazanmasında, sivil toplum kuruluşları kadar yerel yöneticilere ve idari kesimlere de görevler düştüğünü ifade eden Bozbey, "Var olan değerlerimize sahip çıkmak, kaybettiklerimizi geri kazanmak konusunda Bursaya hep beraber sahip çıkmak zorundayız. İddia ediyorum ki; iyi bir planlama ile çok kısa sürede Bursa başka illere kaptırmış olduğu termal kent unvanını geri alarak Türkiyede ve Avrupadaönemli bir merkez olacaktır. BUSATın bu konudaki duyarlı çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Biz de bu konuda üzerimize düşen görevleri yerine getireceğiz dedi.
Toplantı sonrasında Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, BUSAT Başkanı Dr. Mustafa Esgin tarafından takılan BUSAT rozeti ile BUSATın fahri üyesi oldu. Ayrıca Bozbeye BUSATın 2012 yılı içerisinde düzenlediği sağlık turizmi faaliyetlerine verdiği destek nedeniyle plaket takdim edildi.

Sayı: 870 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18