banner34

banner6

11. Kalite Ve Başarı Sempozyumu 12-13 Nisan 2013 tarihlerinde "Geleceği Hazırlamak Temasıyla Düzenlenecek Kalite ve Başarı Sempozyumu; Toplam Kalite felsefesinin Bursa ve çevresinde yaygınlaşması amacıyla 2003 yılından bu yana her yıl KalDer Bursa Şubesi ve Bursa Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (BUSİAD) işbirliğinde; T.

Gündem 31.12.2012, 22:00 31.12.2012, 22:00
11. Kalite Ve Başarı Sempozyumu 12-13 Nisan 2013 tarihlerinde "Geleceği Hazırlamak Temasıyla Düzenlenecek

Kalite ve Başarı Sempozyumu; Toplam Kalite felsefesinin Bursa ve çevresinde yaygınlaşması amacıyla 2003 yılından bu yana her yıl KalDer Bursa Şubesi ve Bursa Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (BUSİAD) işbirliğinde; T.C. Bursa Valiliği, Uludağ Üniversitesi, Uludağ İhracatçı Birlikleri ve AIESEC Bursa Şubesi destekleriyle düzenlenmektedir. 12-13 Nisan 2013 tarihlerinde düzenlenecek 11.Kalite ve Başarı Sempozyumunda "Geleceği Hazırlamak ana teması ele alınacak. Bu doğrultuda Sempozyumda yer alacak Paralel Oturumlar:
? Gelecekte Yönetim Yaklaşımları
? Sınırsız Teknoloji ve Bilgi Yönetimi
? Kaynakların Sürdürülebilirliği
? Değer Katan Gönüllü Hareketler
? Yaşam Boyu Eğitim Ve İnsan
? Mükemmellik Yolunda Uygulamalar
? Sen de Katıl

"Sempozyum, Bursanın bir markası
Basın toplantısında konuşan BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Oya Coşkunöz Yöney; "2003
yılından bu ana BUSİAD ve KalDer Bursa Şubesi işbirliğinde düzenlenen sempozyumun toplam
kalite yönetiminin yaşamın her alanda uygulanmasına yönelik geniş bir düşünce paylaşım
platformu olma özelliğini taşıdığını, her yıl ortalama 3000nin üzerinde kişinin katıldığını,
sempozyumun Bursa için bir marka niteliğini taşıdığını ifade etti.

"Gelecek kuşaklara yaşanabilir bir ortam bırakmak için tartışacağız
KalDer Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Emin Direkçi; "12-13 Nisan 2013 tarihlerinde
düzenlenecek sempozyumda "Geleceği Hazırlamak ana tema temasını şu şekilde açıkladı:
"Bizi gelecekte nelerin beklediğini biliyor olmakla birlikte; bir yandan da yaşamın hızlı
temposuna nasıl yetişeceğimiz, bizi bekleyen bilmediklerimizin kaygısı yeni arayışlara
yöneltiyor. Bu belirsizlikler içinde gelecek kuşaklara yaşanabilir bir ortam bırakmak için özel ve
kamu sektörü, STK temsilcileri ve akademisyenler sempozyumda bir araya gelecek. Teknoloji,
çevre, küresel finans yapısı, eğitim sistemini geleceği öngörmek için tartışmaya açıyoruz.


2012 Bursa Kalite Ödülünde Yer Alan Kurumlar Açıklandı

Çağdaş kalite anlayışının yaygınlaşması, kalite çalışmalarının teşvik edilmesi ve ödüllendirilmesi amacıyla 1998 yılından bu yana KalDer Bursa Şubesi ve Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD) işbirliği ile yürütülen Bursa Kalite Ödül süreci, Eylül 2012de yapılan Bursa Kalite Ödülü Basın Toplantısı ile kurumlara duyurulmuş ve ardından başvurular alınmıştı.

Kuruluş başvurularının alınmasının ardından kurum ve kuruluşların eğitimleri gerçekleşti ve kuruluşlar başvuru dökümanlarını hazırlamaya başladı. Bursa Kalite Ödülü Jürisinin nihai kararıyla Sonuçlar 13 Nisan 2013 Cumartesi akşamı Bursa Kalite Ödülü töreninde açıklanacak.

2012 Bursa Kalite Ödülü sürecinde dört kurum yer alıyor:

-U.Ü. Gemlik Asım Kocabıyık Meslek Yüksek Okulu
-Ali Osman Sönmez Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi
-Gemlik Kız Teknik ve Meslek Lisesi
-Mürüvvet Baş Anaokulu

Basın toplantısında BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Oya Coşkunöz Yöney, KalDer Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Emin Direkçi, KalDer Bursa Şubesi Bursa Kalite Ödülü Yürütme Kurulu (BKÖYK) Başkanı Sadettin Çiçek ödül hakkında kamuoyunu bilgilendirdi.
Oya Coşkunöz Yöney "Bursa Kalite Ödülü Bursada kalite çalışmalarının yaygınlaşması adına önemli bir misyon taşıyor. 1998 yılından bu yana BUSİAD ve KalDer işbirliği ile yürütülen Bursa Kalite Ödülü her yıl katılan yeni kurumlarla yayılımını sürdürüyor. Ödül mükemmelliğe doğru yol almak, şirketleri geleceğe taşımak ve yol haritasını çizebilmek için önemli bir araç. diye konuştu.
Emin Direkçi "Bu yıl 4 kurum daha katılarak kalite yolculuğunda bizde varız dedi. Geçmiş yıllara göre özel kurumlarla birlikte kamu kurumlarındaki ilgi bizleri cesaretlendiriyor ve mutlu ediyor. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı makamına yaptığımız ziyarette kamu kurumlarının ilgisini arz ettik ve ödül alan kurumlar ödüllerini Sn. Cumhurbaşkanına sundular. Cumhurbaşkanımız da bu konudaki desteklerinin süreceğini dile getirdi. diye konuştu.
Sadettin Çiçek ise "Ödüle bu yıl katılan kurumlar; U.Ü. Gemlik Asım Kocabıyık Meslek Yüksek Okulu, Ali Osman Sönmez Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Gemlik Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Mürüvvet Baş Anaokulu. Kurumlar başvurularının ardından hazırlıklarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Daha önce açıkladığımız takvim doğrultusunda planlama ve iş akışımızı gerçekleştireceğiz. Bu süreçte kurumlar EFQM Mükemmellik Modelini benimseyerek liderden, çalışanlara, müşteri memnuniyetine kadar süreçlerinde iyileştirmeler yapacak ve performansı artışı yaşayamaya başlayacaklar. 13 Nisan 2013de ödül alan kuruluşların açıklanmasıyla süreç sona erecek. şeklinde çalışmaları aktardı.
Basın toplantısına ödüle başvuran kurumlar; U.Ü. Gemlik Asım Kocabıyık Meslek Yüksek Okulu adına Müdürü Prof. Dr. İlhan Turgut, Ali Osman Sönmez ve Teknik Endüstri Meslek Lisesi adına Müdürü Rahmi Özyiğit, Gemlik Kız Meslek Lisesi adına Müdürü Nazım Hikmet Seren, Mürüvvet Baş Anaokulu adına Müdür Yrd. Kezban Erken söz alarak ödüle katılmaktan duyduğu mutluluğu ve heyecanı paylaştı.

Sayı: 869 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18