banner34

banner6

YAPI KREDİ ENGELSİZ BANKACILIK PROGRAMINA

YAPI KREDİ ENGELSİZ BANKACILIK PROGRAMINA

Finans 31.12.2012, 22:00 31.12.2012, 22:00
YAPI KREDİ ENGELSİZ BANKACILIK PROGRAMINA
YAPI KREDİ ENGELSİZ BANKACILIK PROGRAMINA
BİR ÖDÜL DAHA

Yapı Kredi, "Hizmette Sınır Yoktur anlayışı doğrultusunda Türkiyede ilki gerçekleştirerek başlattığı Engelsiz Bankacılık Programı kapsamında geliştirdiği "Konuşmak Elimizde projesi ile İşitme Engelliler Federasyonundan ödül aldı.
Yapı Kredi engelli vatandaşları sosyal hayata daha fazla kazandırabilmek için 2008 yılında başlattığı Engelsiz Bankacılık Programı ile ödüle doymuyor. Son olarak Engelsiz Bankacılık Programı kapsamında gerçekleştirilen, "Konuşmak Elimizde projesi İşitme Engelliler Federasyonu tarafından "İşitme Engelliler için Türkiye'nin İlkleri" ödülüne layık görüldü.
Yapı Kredi Alternatif Dağıtım Kanalları Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan, "2008 yılında başlattığımız Engelsiz Bankacılık Programımız ile bakış açısındaki küçük değişikliklerin nasıl büyük farklar yaratabileceğini gördük. Müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak amacıyla, Engelsiz Bankacılık Programımızı her geçen gün geliştirmeye devam ediyoruz. Bu doğrultuda hayata geçirdiğimiz Konuşmak Elimizde eğitimleri kapsamında şube çalışanlarımıza işaret dili eğitimi verdik. İşitme engelli müşterilerimizin bankacılık işlemlerini kolaylaştırabilmeyi amaçladığımız eğitimler. Yapı Kredi Bankacılık Akademisi - İşitme Engelliler Federasyonu işbirliği ve Yapı Kredi gönüllülerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Proje ile aldığımız ödüllere bir yenisini eklemenin gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz dedi.
"Başlattığımız uygulamalar sektörümüz için de örnek teşkil etti şeklinde konuşan Doğan, 2010 yılından itibaren Türkiye Bankalar Birliğinin engellilere yönelik bankacılık çalışmalarını geliştirmek üzere oluşturduğu grubun başkanlığını da Yapı Kredinin yürüttüğünü sözlerine ekledi.
Koç Holdingin bu yıl hayata geçirdiği "Ülkem İçin Engel Tanımıyorum projesinin de önümüzdeki iki sene boyunca Engelsiz Bankacılık konusuna eğileceği bilgisini veren Doğan, "Koç Topluluğunun büyüklüğü ve etkisi ile konu hakkında farkındalığı artırmanın yanı sıra, ürün, hizmet ve çalışma alanlarında erişilebilirliğin yükseltilmesi hedefleniyor. Bu durum ne kadar doğru bir iş yaptığımız konusunda inancımızı ve motivasyonumuzu bir kat daha artırdı şeklinde konuştu.
YAPI KREDİ ENGELSİZ BANKACILIK HAKKINDA
Yapı Kredinin 2008 yılında İşitme Engellilere Yönelik Online Chat ile başlattığı Engelsiz Bankacılık Programı Ortopedik ve Görme Engellilere Yönelik Engelsiz ATMler, Söz Dinleyen Telefon Bankacılığı, engellilerin kullanımına uygun şekilde tasarlanan İnternet ve Mobil Şube gibi hizmetlerle aralıksız sürüyor. Yapı Kredi bugün Türkiye genelinde toplam 351 Engelsiz ATM ile engelli müşterilerine hizmet sunuyor.

Sayı: 869 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18