banner34

banner50

banner6

Özyeğin: Çin ile ticaret köprüsü oluşturacağız

Özyeğin: Çin ile ticaret köprüsü oluşturacağız Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türk-Çin İş Konseyi Başkanı Hüsnü Özyeğin, Türkiye ile Çin arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla Çin'in Ankara Büyükelçisi Song Aiguo'yu işbirliğine davet etti. DEİK'ten yapılan açıklamaya göre, Song Aigu ile dün görüşen Özyeğin, Türkiye'nin önde gelen firmaların yöneticilerinden oluşan bir heyetin Çin'e yatırım için gidebileceğini söyledi.

Finans 01.03.2010, 22:00 01.03.2010, 22:00
Özyeğin: Çin ile ticaret köprüsü oluşturacağız
Özyeğin: Çin ile ticaret köprüsü oluşturacağız

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türk-Çin İş Konseyi Başkanı Hüsnü Özyeğin, Türkiye ile Çin arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla Çin'in Ankara Büyükelçisi Song Aiguo'yu işbirliğine davet etti. DEİK'ten yapılan açıklamaya göre, Song Aigu ile dün görüşen Özyeğin, Türkiye'nin önde gelen firmaların yöneticilerinden oluşan bir heyetin Çin'e yatırım için gidebileceğini söyledi. Özyeğin, devlet desteğinin sağlanması ve Çin'in önde gelen firmalarıyla ortak toplantılar düzenlenmesi konusunda büyükelçiden destek beklediğini aktardı.
Çin'den gelecek iş adamı ve yöneticilerden oluşan heyeti ağırlamak istediğini söyleyen Özyeğin, Türkiye'de hangi ticari imkanların bulunduğunu bizzat anlatmak istediğini kaydetti.
İstanbul'un özellikle alışveriş merkezi konusunda dünyanın sayılı şehirlerinden biri olduğunu ifade eden Özyeğin, Çinli heyeti iki gün boyunca İstanbul'da ağırlamak istediğini sözlerine ekledi.
Türk-Çin İş Konseyi Başkanı Özyeğin, büyükelçiye, Türkiye'nin Rusya ile gerçekleşen enerji alışverişinin önümüzdeki 5 yılda önemli boyutlara ulaşacağını ve bu işbirliğinin Çin ile yapılmasının mümkün olduğunu aktardı. Özyeğin, Türkiye'nin pek çok ülke ile işbirliği sahalarının bulunduğunu ancak Çin ile bu alanların pek çok ülkeye göre geride kaldığını söyledi.

Sayı: 721 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18