banner34

banner6

Orta Vadeli Program 2013-15

Orta Vadeli Program 2013-15 Geçen haftadan devam Haksız rekabetin önlenmesi, ekonomide rekabet gücünün ve kamu gelirlerinin artırılması amacıyla Kayıtdışı Ekonomiyle Mücadele Stratejisi Eylem Planı kapsamında kayıtdışılıkla etkin bir mücadele yapılacaktır. Finansal istikrarın sürdürülmesi temel amaçtır.

Finans 22.10.2012, 21:00 22.10.2012, 21:00
Orta Vadeli Program 2013-15
Orta Vadeli
Program 2013-15
Geçen haftadan devam
Haksız rekabetin önlenmesi, ekonomide rekabet gücünün ve kamu gelirlerinin artırılması amacıyla Kayıtdışı Ekonomiyle Mücadele Stratejisi Eylem Planı kapsamında kayıtdışılıkla etkin bir mücadele yapılacaktır.
Finansal istikrarın sürdürülmesi temel amaçtır. Ayrıca, İstanbulun uluslararası bir finans merkezi haline getirilmesi hedefi doğrultusunda finansal işlemlerin çeşitlendirilmesi ve derinleştirilmesi ile sektörün uluslararası alanda rekabet gücünün artırılması öncelik olarak kabul edilmiştir.
Enerji politikasının temel amacı; artan nüfusun ve büyüyen ekonominin ihtiyaç duyacağı enerjinin, rekabetçi bir serbest piyasa ortamında, sürekli, kaliteli, güvenli ve çevreye uyumlu bir şekilde asgari maliyetle karşılanmasıdır.
Ar-Ge çalışmalarının yenilikçi ürün, süreç ve hizmetlere dönüşmesi ve rekabet gücüne katkısının artırılması sürecinde önemli rol üstlenen özel sektörün, yenilik yeteneğini artırmak, bilim ve teknolojide yetkinleşmek ve bu yetkinliği ekonomik ve sosyal faydaya dönüştürmek bilim ve teknoloji politikasının temel amacıdır. Ar-Ge ve yenilik kapasitesinin güçlü olduğu alanlarda hedef odaklı, ivme kazanılması gereken alanlarda ihtiyaç odaklı, diğer alanlarda ise yaratıcılığın desteklendiği tabandan yukarı yaklaşımlar hayata geçirilerek teknolojik dışa bağımlılığın azaltılmasına, yerli yenilikçi ürünlerin geliştirilmesine ve bilim teknoloji alanında insan kaynağının artırılmasına katkı verilecektir.
Bölgesel gelişme politikalarında; bölgeler arası gelişmişlik farklarını azaltmak, kırsal alanda asgari yaşam standartlarını geliştirmek ve rekabet edebilirliklerini artırmak suretiyle bölgelerin ulusal kalkınmaya, rekabet gücüne ve istihdama katkılarını en üst seviyeye çıkarmak temel amaçtır.
2013-15 programından metin olarak önemli gördüğümüz kısımları yazımıza aldık. Ancak önemli olan bu programın tamamının ciddi olarak incelenmesi ve program esaslarının göz önüne alınarak firmaların da 2013-15 stratejilerini tayin etmesidir.

Sayı: 859 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18