banner34

banner50

banner6

Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman

Finansal Kiralama

Finans 17.12.2012, 22:00 17.12.2012, 22:00
Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman
Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman
Şirketleri Kanunu ile sektörler güçlendi

Finansal Kiralama Derneği (FİDER), Faktoring Derneği ve Tüketici Finansmanı Şirketleri Derneği (TUFİDER) ortak değerlendirmesinde, yürürlüğe giren Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu'na göre kurulması öngörülen ''Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Birliği''nin her üç sektörün ortak hareketiyle daha kuvvetli bir yapıya sahip olacağı belirtildi.
Faktoring Derneği'nden yapılan açıklamada, 6361 sayılı Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu'nun, Cumhurbaşkanı tarafından onaylanarak bugün Resmi Gazete'de yayımlandığı hatırlatıldı.
Finansal Kiralama Derneği (FİDER), Faktoring Derneği ve Tüketici Finansmanı Şirketleri Derneği (TUFİDER) yönetim kurulu üyeleri ve genel sekreterlerinin kanunu kutlamak için bir araya geldiği belirtilen açıklamada, kanunun getirdiği yenilikler ve ''Birlik'' olma yolunda yapılması gereken düzenlemelerin ele alındığı kaydedildi.
Açıklamada, toplantıda ortaya çıkan ortak görüş şöyle ifade edildi:
''Bugün finans sektörü içerisinde önemli paya sahip olan bankacılık dışı finansal şirketlerin/kurumların büyümesi ve güçlenmesi, finansal sistemin büyümesi ve derinleşmesi açısından da büyük önem taşımaktadır. 21 Kasım 2012'de TBMM Genel Kurulu'nda onaylanan Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu'nun yürürlüğe girmesinin ardından kurulması öngörülen 'Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Birliği' her üç sektörün de ortak hareketiyle daha kuvvetli bir yapıya sahip olacak ve Birlik bünyesinde yürütülecek çalışmalar hem sektörlerin hem de Türkiye ekonomisinin büyümesine olumlu katkı sağlayacaktır.''

Sayı: 867 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18