banner34

banner50

banner6

Başarı ve mütevazılık

Başarı ve mütevazılık TESKOMB Genel Başkanımız sayın Salahaddin HÜNÜ'nün başkanlığını yaptığı İzmir Bölge Birliği Genel Kuruluna gittim. Genel kurulun yapılacağı ve ikamet edeceğimiz otel sayın Hüseyin ÖZDİLEK'in sahibi olduğu CROWNE PLAZA Oteliydi.

Finans 12.04.2010, 21:00 12.04.2010, 21:00
Başarı ve mütevazılık
Başarı ve mütevazılık

TESKOMB Genel Başkanımız sayın Salahaddin HÜNÜ'nün başkanlığını yaptığı İzmir Bölge Birliği Genel Kuruluna gittim.
Genel kurulun yapılacağı ve ikamet edeceğimiz otel sayın Hüseyin ÖZDİLEK'in sahibi olduğu CROWNE PLAZA Oteliydi.
Sabah ülkemizin çeşitli yerlerinden gelen Bölge Birliği Başkanlarımızla oturup kahvaltı yaparken sayın Hüseyin ÖZDİLEK'in de kahvaltı salonuna girdiğini gördüm.
Sarıldık, hal hatır sordum. "Bahriciğim hayırdır, İzmir'de ne işin var?" diye sorunca; "İzmir Bölge Birliğimizin Genel Kurulu için geldim, bu otelde oluşumdan da çok memnunum" dedim.
Sayın ÖZDİLEK arkadaşlarımla tanışmak istedi.
Oturduğumuz masaya geldi, "Bende sizin gibi küçük işletme sahibiydim. Allaha şükür bugünlere geldim. Mayamız Bursa Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinden aldığımız kredidir. Büyük bir görev yapıyorsunuz, esnaf bu ülkenin can damarıdır. Sayın ŞARLI da Bursa'da fevkalade hizmetler yapıyor" dedi ve masadaki arkadaşların illerindeki ekonomik durumları sordu. Sohbetten sonra yanımızdan ayrıldı.
Tüm arkadaşlarım Hüseyin Beyi tanımaktan keyif aldılar ve "ne kadar mütevazı, ne kadar hoş sohbet, geldiği yeri, kendisine destek olanları unutmamış dediler.
Yarım saat sonra otelde beni buldu. "Toplantınız saat kaçta?" diye sordu. Saati söyledim "Bende katılabilir miyim" deyince, "çok memnun olurum" dedim.
"Genel Kurulda Divan Başkanlığını ben yapacağım, size de söz veririm, bir konuşma yaparsınız, esnaf ve sanatkârlarımızın morale ihtiyacı var" dedim.
Sayın Genel Başkanımıza da durumu aktardım. O da memnun oldu.
Toplantılara gittiğim yerlerde genellikle Divan Başkanlığını ben yürüttüğüm için; salonun dizaynı ve ses düzeniyle mutlaka önceden ilgilenir, bir aksilik olmamasına dikkat ederim. Bu nedenle salonu kontrole gittiğimde, her şeyin mükemmel olması için uğraşan otel görevlilerini gördüm. Onlara talimat veren bir yetkili; "Biz her zaman böyle hizmet veriyoruz. Ben bugün aslında izinliydim, bir şey bırakmaya geldim dönecektim. Sizin Hüseyin Beyin arkadaşı olduğunuzu, toplantıyı sizin yöneteceğinizi, Hüseyin Beyin de konuşma yapacağını öğrenince, her şeyin daha da güzel olması için iznimi iptal ettim. Buradayım, emirlerinizi bekliyorum" deyince, kendisini kutladım. Hüseyin Beyin başarısında kendisinin olduğu kadar; Bursa'da da olduğu gibi, böylesine özveriyle çalışan personeli oldukça; daha da başarılı hizmetlere imza atacağından emin oldum.
Toplantıda konuşma yapan sayın ÖZDİLEK; gerçekten esnaf ve sanatkârlarımıza hem ders, hem moral verdi. Beni de onurlandırdı. Konuşması sık sık alkışlarla kesildi. Sonunda da dakikalarca ayakta alkışlandı.
Teşekkürler sayın ÖZDİLEK, teşekkürler Otel görevlileri.
Saygılarımla.

Sayı: 727 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18