banner34

banner50

banner6

İngiltere vizesi için uzun süreli başvurun

İngiltere vizesi için uzun süreli başvurun İngiltere'nin İstanbul Başkonsolosluğu Vize Bölüm Başkan Yardımcısı Alison Wood, geçen sene İngiltere Başkonsolosluğuna 82 bin vize başvurusu yapıldığını, başvuruların yüzde 89'una İngiltere vizesi verildiğini söyledi. Wood, İzmir Ticaret Odası tarafından (İZTO) düzenlenen İngiltere Başkonsolosluğu Yeni Vize Prosedürleri Bilgilendirme Toplantısında yaptığı konuşmada, vize sürecinin problem yaratabildiğine ilişkin bilgiler aldıklarını, konuya ilişkin iş adamlarını bilgilendirmek istediklerini anlattı.

Dünya 08.03.2010, 22:00 08.03.2010, 22:00
İngiltere vizesi için uzun süreli başvurun
İngiltere vizesi için uzun süreli başvurun

İngiltere'nin İstanbul Başkonsolosluğu Vize Bölüm Başkan Yardımcısı Alison Wood, geçen sene İngiltere Başkonsolosluğuna 82 bin vize başvurusu yapıldığını, başvuruların yüzde 89'una İngiltere vizesi verildiğini söyledi.
Wood, İzmir Ticaret Odası tarafından (İZTO) düzenlenen İngiltere Başkonsolosluğu Yeni Vize Prosedürleri Bilgilendirme Toplantısında yaptığı konuşmada, vize sürecinin problem yaratabildiğine ilişkin bilgiler aldıklarını, konuya ilişkin iş adamlarını bilgilendirmek istediklerini anlattı.
Wood, ''2009'da İngiltere Başkonsolosluğuna 82 bin vize başvurusu yapıldı. Ekonomik kriz nedeniyle düşüş yaşanmasına karşın, yine de önemli sayıda başvuru oldu. 82 bin başvurunun yüzde 89'una İngiltere vizesi verildi'' dedi.
Türk iş adamlarına uzun süreli vizeler verilebildiğine işaret eden Wood, iş ziyareti için verilen maksimum sürenin 10 sene olduğunu, iş adamlarının uzun süreli vize başvurusunda bulunmalarını desteklediklerini kaydetti. İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş ise İngiltere Başkonsolosluğunun, 2005 yılından bu yana İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa ve Gaziantep'te bulunan Vize Başvuru Merkezleri aracılığıyla vize başvurularını kabul ettiğini, yeni sistemde online uygulama ile vize başvurusu alınacağını söyledi. Online vize sistemi ile tüm ziyaretçiler için vize işlemlerinin oldukça hızlı hale geldiğini vurgulayan Demirtaş, İZTO üyelerinin de İngiltere vize işlemlerini rahat biçimde tamamladıklarını belirtti. Vize Operasyon Bölümünden Banu Anaral ise ''Birleşik Krallıkta İş Ziyaret Vizesi ve Çalışma Vize Kategorileri'' sunumunda, vize başvurularının ofisler aracılığıyla alındığını, online başvuru, randevu ve ödeme yapılması gerektiğini, Ankara ve İstanbul ofislerinde ise nakit ödeme kabul edildiğini söyledi. Anaral, ofislerden yapılacak başvuruların iki gün içinde İngiltere Başkonsolosluğuna ulaştığını bildirdi. İngiltere Başkonsolosluğu Vize Bölümünden Fatma Baysan ise vize başvurularında istenen dokümanların, incelemede büyük önem taşıdığını, zorunlu evrak dışında istenen doküman sayısının azaltılmasının gündemde olduğunu kaydetti.

Sayı: 722 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
12
kapalı
banner35
Günün Anketi Tümü
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
ABD Doları’nda yıl sonu beklentiniz nedir (TL) ?
banner18