banner8

banner6

banner11

Bebe konfeksiyoncuları dünyada söz sahibi olmak istiyor

Bebe konfeksiyoncuları dünyada söz sahibi olmak istiyor Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Bursadaki bebe ve çocuk konfeksiyon sektörünün uluslararası anlamda rekabetini artırmak için BEKSİAD ile birlikte Ur-Ge başvurusunda bulunacak. Şehir ekonomisinin çatı kuruluşu olan BTSO, Türkiye bebe ve çocuk konfeksiyon sektörünün kalbi konumundaki Bursada örnek bir projeyi daha başlatıyor.

Dünya 08.09.2014, 21:00 08.09.2014, 21:00
Bebe konfeksiyoncuları dünyada söz sahibi olmak istiyor
Bebe konfeksiyoncuları dünyada söz sahibi olmak istiyor
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Bursadaki bebe ve çocuk konfeksiyon sektörünün uluslararası anlamda rekabetini artırmak için BEKSİAD ile birlikte Ur-Ge başvurusunda bulunacak.
Şehir ekonomisinin çatı kuruluşu olan BTSO, Türkiye bebe ve çocuk konfeksiyon sektörünün kalbi konumundaki Bursada örnek bir projeyi daha başlatıyor. BTSO öncülüğünde, Bebe Çocuk Konfeksiyon Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneğinin (BEKSİAD) işbirliğiyle sektörün rekabetini güçlendirmek için Ur-Ge (Uluslararası Rekabetin Geliştirilmesi ve Desteklenmesi) başvurusu yapılacak. Ekonomi Bakanlığına yapılacak Ur-Ge başvurusu öncesinde Oda hizmet binasında gerçekleştirilen toplantıda, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, BEKSİAD Başkanı Halil Atalay ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte süreci detaylı bir şekilde değerlendirdi. BTSO Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Kuşun da katıldığı toplantıda konuşan Başkan Burkay, proje kapsamında sektörün ihtiyaç analizi, eğitim ve danışmanlık, yurt dışı pazarlama, istihdam ve bireysel danışmanlık konusunda desteğin verileceğini söyledi. Başkan Burkay, Ur-Ge başvurusunun kabul edilmesi durumunda devletin yüzde 75e varan desteklerde bulunduğunu vurguladı.
 "REKABETİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN
DESTEKLERDEN FAYDALANMALIYIZ
BTSO olarak sadece kamu kurumları ile değil, sivil toplum örgütleri ile işbirliğine ayrı bir önem verdiklerini kaydeden Başkan Burkay, "Ortak akıl hareketi, şehirlerin ve ekonomilerinin geleceği açısından olmazsa olmazdır. Kamu kurumlarının yanı sıra toplumun tüm dinamiklerini harekete geçirmeliyiz. Bu açıdan BEKSİAD ile yapılan bu işbirliğini önemsiyorum. Bursa, bebe çocuk konfeksiyon sektörünün kalbinin attığı bir şehirdir. Böyle önemli bir sektörün sadece ulusal anlamda değil, uluslararası anlamda rekabetini güçlendirmeliyiz. BEKSİAD ile birlikte yapacağımız Ur-Ge başvurusu, bebe çocuk konfeksiyonunun mevcut potansiyelini artıracaktır. Devlet Ur-Ge yatırımları ile yüzde 75e varan desteklerde bulunuyor. Bu kazanımlardan sektörün faydalanması için herkesin üzerine düşeni yapması gerek dedi.
 "DÜNYADA SÖZ SAHİBİ OLMAK
İSTİYORUZ
BEKSİAD Başkanı Halil Atalay, "Bebe çocuk konfeksiyon sektörü artık kabuğunu kırıyor. Uluslararası anlamda rekabet edebilir hale gelmek istiyoruz. Türkiyede olduğu gibi dünyada da bu alanda söz sahibi olmak istiyoruz. diye konuştu.

Dünyada söz sahibi olmak
için rekabeti önemsiyoruz

Bu sektörde kalıcı olmak adına dünya ile yarışmak, dünyadaki değişimleri gözlemlemek, değişime teknoloji, Ar-Ge ve tasarımdan istifade etmek adına projeler oluşturmak gerekiyor. Bu projelerden birisi de sektörümüze birkaç basamak birden atlatacak olan kümelenme çalışmalarıdır.
Türkiyenin önde gelen ticaret ve sanayi odalarından olan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ile yapılan iş birliği sektörümüzün ileriye yönelik yol haritasını belirleyecektir.
Kamu kurumlarının yanı sıra toplumun tüm dinamiklerini harekete geçirmeliyiz. Bu bağlamda BTSO ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği sektör için büyük önem arz ediyor.

Sayı: 957 - Sayı'nın Kapağı

Yorumlar (0)
18
açık
banner12