Haber Detayı - URTEBden BUSİAD ziyareti
URTEBden BUSİAD ziyareti

URTEBden BUSİAD ziyareti


Geçtiğimiz Ocak ayında seçilen Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği (URTEB) yönetim kurulu üyeleri BUSİAD yönetimini ziyaret etti. BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Günal Baylanın ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyarete URTEB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özenalp ve Yönetim Kurulu Üyeleri Mürsel Öztürk, Handan Özcebe ve Emir Turupcu katıldı.
BUSİADın Bursa iş dünyasının çatı kuruluşu konumunda bulunduğunu ifade eden Ahmet
Özenalp, BUSİAD ile iş birliği yaparak daha geniş çaplı etkinlikler gerçekleştirmeyi arzu ettiklerini söyledi. Özenalp, sanayicinin layık olduğu şekli ile desteklenmesi ve sanayi tesislerine gereken ilginin gösterilmesi gerektiğini belirterek, günümüzde yoğun rekabet ortamında bulunduklarını ve rekabetçiliğin öneminin hiçbir zaman unutulmaması gerektiğini söyledi. Özellikle rekabetçiliğinin öneminin vurgulanacağı programları ortak bir çalışmayla ele alarak kamuoyu ile paylaşabileceklerini dile getiren Özenalp, son dönemde rekabet ihlallerinin her alanda arttığına ve yüzde 98i KOBİlerden oluşan ülke ekonomisi içindeki sektörlerin rekabet hukukunun doğru işletilmesi adına çeşitli düzenlemeler yapması gerektiğine vurgu yaptı.
Günal Baylan da rekabetçilik konusunun her zaman iş dünyasının ana gündem maddelerinden biri olduğunu ifade ederek, bu ve diğer konularda URTEB ile iş birliğine hazır olduklarını belirtti.
BUSİADın da MARSİFED çatısı altında faaliyetlerine devam ettiğini hatırlatan Baylan, ortaklaşa girişilen çalışmaların daha geniş kitlelere ulaştığını ve daha fazla ses getirdiğini kaydetti.
Baylan, geçtiğimiz Aralık ayında gerçekleştirdikleri sempozyumda, adı son yıllarda sıkça duyulmaya başlanan Endüstri 4.0 uygulamalarına değindiklerini söyleyerek, önümüzdeki dönemde de bu konuyu detaylı bir şekilde ele alan bir proje üzerinde çalıştıklarını, söz konusu kavram çerçevesinde rekabetçiliğin çok daha fazla öne çıkacağını sözlerine ekledi.

Facebook
Sayı: 1048 - Tarih: 07.06.2016
Yazarlarımız