Haber Detayı - Uludağ OSB yeni hizmet binası açıldı
Uludağ OSB yeni hizmet binası açıldı

Uludağ OSB yeni hizmet binası açıldı


Kestel 2 No'lu Sanayi Bölgesi ve Gürsu Organize Sanayi Bölgesi birleşimi ile Bursa'nın doğusunda oluşturulan Uludağ OSB'nin yeni hizmet binası protokol ve sanayicilerin yoğun katılım gösterdiği törenle açıldı.
Uludağ OSB Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Aydın, açılış konuşmasında, bölge sanayicisinin ihtiyaçlarına hitap eden akıllı hizmet binası kazandırdıklarının altını çizdi. Yunus Aydın, 'Uludağ OSB'nin bin 200 metrekarelik hizmet binasında bilgi işlem, doğalgaz ve su yükleme merkezlerinin yanı sıra konferans ve toplantı salonları da yer almaktadır. Aynı zamanda akıllı çevre ile dost Bursa'nın güçlü sanayisine yön verecek yeni binayı şehrin doğu yakasına kazandırdık' dedi.
Yunus Aydın, 'Bursa'nın 3'üncü büyük sanayi bölgesi Uludağ OSB akıllı hizmet binamızdan bölge sanayicilerimizin her türlü hizmetlerine katkı sağlayacağız. Sanayi kuruluşlarımız tüm hizmetlerini elektronik ortamda halledebilecek. Sanayicilerimiz kendilerine verilen şifre ile hizmetleri takip edebilecekler. Yüzde 90' olan doluluk oranımızı 100'e çıkarırken, diğer bir yandan da bölgenin sektör dağılımını genişletmek istiyoruz ' dedi.
'2023 HEDEFİ OLARAK
1 MİLYAR DOLAR
İHRACATI YAKALAMAK İSTİYORUZ'
Yunus Aydın, şöyle devam etti: '125 bin metrekarelik bir donatı alanı var. O alanı sanayiye açmıyoruz. O alanda Ar - Ge merkezi, meslek lisesi gibi eğitim kampüsü oluşturacağız. Şehrin doğu yakasında ticaret alanı oluşturmak istiyoruz. Uludağ OSB, 350 milyon dolar civarında ihracatı olan ve 20 bin çalışanı olan 250 firmanın yer aldığı bir bölgedir. 2023 hedefi olan 1 milyar dolar ihracatı yakalamak istiyoruz. 30 bin çalışanı olan bir sanayi bölgesi olma hedefindeyiz.'
Facebook
Sayı: 1157 - Tarih: 10.07.2018
Yazarlarımız