Haber Detayı - Türkiye'nin modası İnegöl mobilyası
Türkiye’nin modası İnegöl mobilyası

Türkiye'nin modası İnegöl mobilyası


'Her geçen yıl daha kapsamlı ve yoğun katılımcı sağlayan MODEF EXPO, bu yıl 17-22 Ekim tarihleri arasında dünyanın farklı ülkelerinden gelecek olan 20 bin dolayında ziyaretçi ağırlayacak' diyen MODEF Başkanı Yavuz Uğurdağ, 'Türkiye'nin modası İnegöl
Mobilyası' sloganı ile yola çıktıklarını söyledi.

Elif Didem Danacıoğlu

İnegöl mobilya sektörün önde gelen 180 firmasının katılacağı MODEF EXPO için MODEF Başkanı Yavuz Uğurdağ, her biri çok özel olan bu ürünlerin, sağlamlıkları ve fiyat avantajları ile dikkatleri üzerine çekeceğinin altını çizdi. Bu yıl, 1500'e yakın yurtdışı alım heyetinin fuarı ziyaret etmesini beklediklerini belirten Yavuz Uğurdağ, İnegöl'de önceliğin kaliteli üretim olduğunu ve lojistik konusunda güçlü olduklarının altını çizdi. 'MODEF Fuarcılık olarak önümüzdeki en büyük hedefimiz yeni fuar merkezimizi inşa etmektir' diyen Yavuz Uğurdağ, yeni fuar merkezlerinin Bursa Ankara karayolu üzerinde, 93 bin metrekare inşaat sahasında, 50 bin metrekare kullanılabilir alana sahip olacağını vurguladı. 'Projelerimizi hayata geçirmek için var gücümüzle çalışıyoruz' diye Başkan Yavuz Uğurdağ ile MODEF EXPO'yu ve İnegöl mobilyasını konuştuk.
Önümüzdeki günlerde MODEF fuarını organize etmektesiniz. Açılış tarihi, katılım sayısı ve ürünleri ile MODEF fuarını anlatır mısınız?
Her geçen yıl daha kapsamlı ve yoğun katılımcı sağlayan MODEF EXPO, bu yıl 17-22 Ekim tarihleri arasında dünyanın farklı ülkelerinden gelecek olan 20 bin dolayında ziyaretçi ağırlayacak. Türk mobilya sektörünün öncüsü olan İnegöl'deki mobilyacıları, dünyanın dört bir yanından gelen profesyonel alıcılar ile buluşturacak fuarda, birbirinden güzel tasarımlar ön planda olacak. Fuara, İnegöl mobilya sektörün önde gelen 180 firma katılacak. 'Türkiye'nin modası İnegöl Mobilyası' sloganı ile yola çıktık. Firmalarımız 2018 yılı için hazırladıkları birbirinden özel tasarımlarını gelen ziyaretçilere sunacaklar. Her biri çok özel olan bu ürünler, sağlamlıkları ve fiyat avantajları ile dikkatleri üzerine çekecek.
İnegöl MODEF EXPO 2017'nin İnegöl mobilyasına katacaklarından bahseder misiniz?
MODEF EXPO 2017'nin İnegöl mobilya sektörün ihracatına büyük oranda katkı yapacağını inanıyoruz. Fuarımız, İnegöl'deki mobilya üreticilerimiz ile uluslararası alanda kendini ispatlamış profesyonelleri buluşturacak.
Bu sayede, yeni ticari kapılar aralanmasına katkı sunacağız. Kalitesi, güveni, tasarımı ve yeni trendleri ile kendini kanıtlamış olan İnegöllü mobilyacılarımız, kendilerini profesyonellere tanıtma fırsatı bulacaklar. İnegöl mobilyası; tasarımı, kalitesi, rekabetçi fiyatları, satış öncesi ve sonrasında sağlanan müşteri memnuniyeti ile günden güne artan bir başarı grafiğine sahiptir.
İnegöl MODEF EXPO 2017'nin büyüklüğü hakkında bilgi verir misiniz?
27 bin 100 metrekare kapalı ve portatif alanda düzenlenecek fuara, 38 ülkeden 20 bin ziyaretçinin gelmesini hedefledik. Dünyanın farklı ülkelerinden 500 dolayında ziyaretçilerimizin uçak biletlerini ve konaklamalarını karşılıyoruz. Bunlar çok ciddi ve büyük firmalar. Daha önceki müşterilerimize de ulaşıp davetler yaptık. Gazete ve televizyon reklamlarımız da geçen hafta başladı. Bu yıl, 1500'e yakın yurtdışı alım heyetinin fuarımızı ziyaret etmesini bekliyoruz. Yıllardır fuarımızı ziyaret eden yurtiçi firmalarımız da var.
İnegöl mobilyasının önemini ve özelliğini aktarır mısınız?
İnegöl ülkemizin en önemli mobilya üretim merkezlerinden biridir ve ülkemizin mobilya trendinin belirlendiği yerdir. İnegöl mobilyasında yılların alın tecrübesi vardır. İmalatta sırasında kullanılan tüm parçalar, titiz bir kalite kontrol aşamalarından geçirilerek hata ihtimali en aza indirilerek sağlamlık ve dayanıklılık kazandırılır.
MODEF'in bundan
sonraki hedefi nedir?
MODEF Fuarcılık olarak önümüzdeki en büyük hedefimiz yeni fuar merkezimizi inşa etmektir. Yeni Fuar merkezimiz; Bursa Ankara karayolu üzerinde, 93 bin metrekare inşaat sahasında, 50 bin metrekare kullanılabilir alana sahip olacak. Bu projemizi hayata geçirmek için var gücümüzle çalışıyoruz.
İnegöl mobilyası son yıllarda güzel bir çıkış yakaladı. Bu çıkışın nedenleri nelerdir?
İnegöl mobilyasının yakaladığı çıkışın en önemli nedeni kaliteli ve tasarım odaklı üretim anlayışının giderek yaygınlaşmasıdır. Bildiğiniz gibi İnegöl'de Mobilya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kuruldu. Buradaki modern işletmelerde üretim yapılıyor. İnegöl'de öncelik kaliteli üretimdir. Lojistik konusunda güçlüyüz. Satış sonrasında müşteri memnuniyetini çok önemsiyoruz. Elbette, tanıtım konusunda da başarılıyız. İnegöl'de yılda 2 kez yapılan mobilya fuarları ile profesyonel alıcılara ulaşıyoruz. MODEF olarak buna ilave olarak yurt içi ve yurt dışı tanıtımlara da çok önem veriyoruz.
Son günlerde İnegöl
Mobilyası olarak yeni
pazarlarda çalışmaktasınız. Bu konudaki
gelişmeler nelerdir?
Tanıtımın üretmek kadar önemli olduğu gerçeğinden hareket ederek yut içi ve dışında görüşmeler yapıyoruz.
Bu yıl fuara daha çok profesyonel ziyaretçi gelmesi için bir dizi yurt dışı temasta bulunduk. Güney Kore, Güney Afrika, Fas, İsveç ve Hindistan'a heyet halinde giderek burada Ticari Ateşerlerimiz ve elçiliklerimiz ile görüştük. Bu ülkelerde mobilya satışı yapan büyük firmalarla ikili görüşmeler yaptık ve fuarımıza davet ettik.
İnegöl mobilyasının
sorunları var mı?
İnegöl mobilya üreticilerinin yaşadığı en büyük sorun kalifiye eleman bulmakta zorlanmalarıdır. Gerek imalat aşamasında, gerekse satış ve pazarlamada bu sıkıntıyı yaşıyoruz.
Sorunu çözmek için Meslek Liseleri, Meslek Yüksekokulları ile bazı çalışmalar yürütmekteyiz.
Yine yakın coğrafyamızda yaşanan siyasi ve ekonomik gelişmelerden tüm sektörler gibi İnegöl mobilya sektörü de olumsuz etkileniyor.
Facebook
Sayı: 1118 - Tarih: 10.10.2017
Yazarlarımız