Haber Detayı - Türkiye lojistik sektöründe ilgi çeken bir pazar oldu
Türkiye lojistik sektöründe ilgi çeken bir pazar oldu

Türkiye lojistik sektöründe ilgi çeken bir pazar oldu


Almanya'nın köklü fuarcılık şirketi Münih Fuarcılık'ın (Messe München) Genel Müdür Yardımcısı Gerhard Gerritzen, Türkiye'nin, lojistik sektöründe uluslararası oyuncular için çok ilgi çeken bir pazar olduğunu söyledi.

Türkiye'nin, sadece kendi içinde mallarının A noktasından B noktasına taşındığı kapalı bir lojistik pazarı olmadığını, aynı zamanda uluslararası şirketler için de bir köprü olduğunu belirten Gerritzen, Türkiye'nin stratejik olarak iyi bir yerde bulunduğuna işaret etti.
Türkiye'nin, Avrupa'ya ve Avrupa'dan başka yerlere malların taşınması için önemli bir aktarma merkezi olduğunu vurgulayan Gerritzen, birçok tekstil ve otomobil şirketinin üretim fabrikalarının bu ülkede bulunduğunu, burada üretilen malların başka pazarlara taşınması gerektiğini söyledi.
Tüm bunların lojistik alanında Türkiye'yi cazip kıldığını ifade eden Gerritzen, 'Türkiye, lojistik sektöründe uluslararası oyuncular için çok ilgi çeken bir pazar' dedi.
Lojistik sektörü Türkiye'de iyi bir gelişme sağladı
Gerritzen, lojistik sektöründe Türkiye'de önemli şirketler bulunduğunu, bunların uluslararası alanda ağlar kurduğunu, ciddi büyüme gerçekleştirdiğini ve uluslararası alanda rekabet edebileceğini belirterek, lojistik sektörünün Türkiye'de iyi bir gelişme sağladığını kaydetti. Uluslararası şirketlerin doğrudan Türkiye'de iş bağlantıları kurmak veya Türk şirketleriyle ortaklık yapmak istediğini ifade eden Gerritzen, 'Türkiye'yi önemli bir pazar gören ve orada yatırım yapmak isteyen şirketler var. Ekonomi genellikle siyasetçilerden daha uzun vadeli bakıyor' dedi.
İpek Yolu Projesi
Türkiye'de önemli rol oynayan bir başka konunun da altyapının iyileştirilmesi olduğunu vurgulayan Gerritzen, İpek Yolu Projesi kapsamında yapılacak ulaşım alanındaki bağlantılar ve hava taşımacılığına dikkati çekti.Gerritzen, İstanbul'da yapılan aktarmalarla dünyanın her tarafına ulaşılabileceğini, bunun hem kargo hem de sivil havacılık için geçerli olduğunu belirterek, 'Türkler, hem Körfez ülkeleri hem de Avrupa kıtasındaki hava yolu şirketleri için çok ciddiye alınacak rakiptir. Lufthansa ve diğerleri tarafından da böyle görülüyor' dedi.
Facebook
Sayı: 1124 - Tarih: 21.11.2017
Yazarlarımız