Haber Detayı - Stadyum start için Federasyonu bekliyor
Stadyum start için Federasyonu bekliyor

Stadyum start için Federasyonu bekliyor

Stadyum start için Federasyonu bekliyor

İnşaat çalışmaları tamamlanan 45 bin kişilik Timsah Arenada incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursanın en prestijli yatırımı olan stadyumdaki müsabakaların Türkiye Futbol Federasyonunun yapacağı elektronik cihaz montajlarının ardından başlayacağını söyledi..

Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte stadyumda incelemelerde bulundu. Bursanın en önemli yatırımı olan ve önümüzdeki 100 yıl boyunca hizmet vermesi planlanan Timsah Arenadaki çalışmaların Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlandığını kaydeden Başkan Altepe, her türlü müsabaka ve etkinliği yapmak için gerekli tüm tedbirlerin alındığını vurguladı. Maçlar için Türkiye Futbol Federasyonunun Atatürk Stadyumundan aktaracağı kartlı geçiş sistemini beklediklerini belirten Başkan Altepe, 'Montaj işlemi de tamamlandığında, hedefimize ulaşmış olacağız' dedi. Türkiyenin en güzel, dünyanın da ilk 10 stadyumu arasında yer alan yapıyı müsabakalara hazır hale getirdikleri için gurur duyduklarını söyleyen Başkan Altepe, 'Stadyum, giriş ve tahliye yolları, köprüler ve otopark alanlarıyla yeni döneme hazır. Her taraf pırıl pırıl oldu. İnşallah burada bundan sonra başarılı maçlar ve güzel anılar olacak. Işık sistemi, skorboardlar, soyunma odalarına kadar modern sistemler kuruldu. Bizim açımızdan sıkıntı yok. Zaten şu anda Bursasporun hazırlık ve antrenman maçları da oynanabiliyor' diye konuştu.
Başkan Altepe, Büyükşehir Stadyumunda misafir takım oyuncularının taraftarla olan bağlantısının kesildiğini, bu şekilde muhtemel taşkınlıkların da önüne geçildiğini ifade etti. Müsabaka için Bursaya gelen oyuncuların dış temastan bağımsız olarak otobüsleriyle stadyum içine kadar girebildiğini kaydeden Başkan Altepe, 'Bağlantı yolları, köprüleri ve giriş çıkış stratejisi tüm sistem bunun üzerine kuruldu. Takımların otobüsleri geliyor ve stadyumun içine kadar giriyor. Otobüslerden inen futbolcular adım mesafesinde soyunma odalarına girebiliyor' şeklinde konuştu. Çıkışların da yine aynı sistemle yapıldığını belirten Başkan Altepe, 'Bu şekilde herhangi bir tacizin önüne geçilmiş oluyor' ifadelerini kullandı.


Facebook
Sayı: 1018 - Tarih: 10.11.2015

Yazarlarımız