Haber Detayı - Mobilya ihracatçıları ödüllendirildi
Mobilya ihracatçıları ödüllendirildi

Mobilya ihracatçıları ödüllendirildi


İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS) tarafından her yıl düzenlenen İnegöl'ün Yıldızları Programı'nın 5.'si gerçekleştirildi.

İnegöl Mobilyasının Yıldızları ödül töreninde en fazla tasarım tescili alan firmalarda ilk sırayı Çilek mobilya aldı. İhracat şampiyonları sıralamasında Weltew Home; 15 milyon dolarlık ihracat rakamıyla dev mobilya sektörü sıralamasındaki listede ilk iki de yer aldı. Muzaffer Mobilya üçüncü sırada, Özdemirler Kapı Dünyası dördüncü sırada, Area Mobilya ise beşinci sırada yer aldı. İhracat başarı ödülü alan firmalarda da Genç Archi Mobilya ilk sırada bulunurken; Başdinç Mobilya ikinci, Zovli Mobilya üçüncü, ismini açıklanmasını istemeyen firma dördüncü, Çetin Dış Ticaret beşindi sırada yer aldı. En fazla ihracat yapan firmalar ise şu şekilde; Çilek Mobilya, Weltew Mobilya, Vanitti Mobilya, Çel-Mo Mobilya ve İdol Mobilya. Gençgazete'nin haberine göre, İMOS Başkanı Okan Güler, '2015 yılında ilkini yapmaya başladığımız bu ödül gecesi organizasyonumuzla mobilya sanayisinde emek veren İnegöl'ün bugünlere gelmesinde çok büyük payı olan mobilyacı arkadaşlarımızın çalışmalarına dikkat çekelim ve başarılarını ödüllendirelim istedik' dedi. İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ, ise İnegöl'ün Türkiye mobilya sektöründe marka olduğunu söyledi. İNEGÖL'DEN DÜNYAYA UZANAN BAŞARI ÖYKÜSÜ
Weltew Home'a her yıl daha çok yatırım yaparak dünya standartlarının üzerinde bir marka olması için çalışmalarımızı yürütüyoruz diye belirten Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Balcı, 'Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu sene de hem ihracat hem de tasarım ödüllerine layık olan markamızın başarısını, İnegöl'ün başarısı olarak da görüyoruz' dedi. Aynı zamanda Türkiye Mobilya Sanayicileri (MOSDER) Başkanı olarak da İnegöl'ün mobilya sektörü için büyük önem arz ettiğini belirten Başkan Balcı, 'Türkiye'de mobilya sanayinin kalbinin attığı yerlerden biri olan İnegöl, sektörün çıtasını her zaman daha da yükseltiyor. Türkiye'nin mobilya ihracatında Avrupa'ya, Orta Doğu'ya ve kısaca dünyaya açılan kapısı olan İnegöl'den geçtiğimiz yıl yurt dışına %45'in üzerinde mobilya ihracatı yapıldı.Uzun soluklu bir emeğin karşılığını aldığımız bu dönemde, icraatlarımızı hız kesmeden sürdürerek ülke ekonomisine döviz girdisi sağlamaya devam ediyoruz' dedi.
Facebook
Sayı: 1207 - Tarih: 09.07.2019

Yazarlarımız