Haber Detayı - MAKTEK'te Bursa ağırlığı
MAKTEK'te Bursa ağırlığı

MAKTEK'te Bursa ağırlığı

Avrasya Bölgesi'nin ve Türkiye'nin takım tezgahları sektöründeki en önemli buluşma platformu Maktek Avrasya 2018 Fuarı, 1.000'in üzerinde firma ve firma temsilcisini aynı çatı altında buluşturdu.

Çin ve Tayvan gibi milli katılımlara ek olarak Almanya, Rusya, İtalya ve Hindistan başta olmak üzere uluslararası katılımcılara ev sahipliği yapan fuar, takım tezgahları sektöründeki en yeni teknolojilerin, AR-GE ve inovasyon harikası ürünlerin sergilendiği bir platform olarak öne çıkıyor.
Sanayi ve Teknoloji Bakan Yard. Hasan Büyükdede, Sanayimizde üretilen her ürün doğrudan takım tezgahları tarafından üretilmiştir'dedi. Makina İmalatçıları Birliği Başkanı Ahmet Özkayan ise, 'Milli teknolojileri ile kendi makinelerini imal eden ülkeler; 'her alanda' güçlü hale gelmişlerdir' dedi. 'Sanayimiz ve ülkemiz ekonomisi için nöbetteyiz! Ve bu gönüllü nöbette, kalmaya devam edeceğiz' diyen Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Hakan Aydoğdu'nun ardından TÜYAP Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri Genel Müdürü İlhan Ersözlü,'Her türlü sektörde katma değeri yüksek üretimin yapılması için takım tezgahları önemli bir parametre' dedi.
Facebook
Sayı: 1169 - Tarih: 09.10.2018
Yazarlarımız