Haber Detayı - Makinede lazer şov
Makinede lazer şov

Makinede lazer şov

İstanbul TÜYAP'daki WIN EURASIA Metalworking 2017 Fuarı'na Bursalı makine üreticileri damga vurdu. 22 firma en ileri teknolojilerini sergiledi.

Yerli yabancı 203 firmanın katıldığı fuarda 'kuru kalabalık' yerine alıcılar vardı. Makine üreticileri fuarın verimli geçtiğini belirtti.


HANNOVER Fairs Turkey Fuarcılık tarafından düzenlenen WIN EURASIA Metalworking İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde kapılarını açtı.
Bu yıl 22'inci kez düzenlenen fuara sektör temsilcileri yoğun ilgi gösterdi. WIN EURASIA Metalworking Fuarı'nın açılış konuşmasını yapan Deutsche Messe AG Kıdemli Başkan Yardımcısı Wolfgang Lenarz, fuarda, katılımcı firmalarla doğrudan iletişim sağlanıp müşteriye özel çözümler üretildiğini belirterek, 'Akıllı üretimle, imalatla ilgileniyorsanız, üretiminizi daha da verimli hale getirmek istiyorsanız ve maliyet azaltma konusunda yardım almak istiyorsanız, o zaman burası tam size göre!
Tabii ki önemli bir nokta da, Türk katılımcılar bu uluslararası platformda kendi ürünlerini uluslararası bir camiaya sunabilme fırsatı yakalayacaklar.
Başta Bilim Sanayi ve Ekonomi bakanlıkları olmak üzere fuarımızı destekleyen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyoruz. Bu destek bizler için çok değerli' dedi.

HER KRİZ TÜRKİYE'YE BİRŞEYLER ÖĞRETTİ

Türkiye'nin Makinecileri Yönetim Kurulu Üyesi Sevda Kayhan Yılmaz, 'Şu anda Türkiye'de bir yavaşlama mı var, deyip beklemek yerine, 'bunlar şimdi yatıyorsa koşmaya başladıklarında çok hızlı koşar' deyip buraya ilgisini sürdürmeye devam ettiği için teşekkür ediyorum.
Her kriz Türkiye'ye bir şeyler öğretti. O nedenle bu krizden çok az etkileneceğimizi tahmin ediyoruz ve bekliyoruz' dedi.

İLERİ ROBOTİK UYGULAMALAR ROBOTICS'te

Robotik teknolojilerin üretim süreçlerindeki artan önemine dikkat çekmek amacıyla ilk kez 2015 yılında düzenlenen ve yoğun ilgi gören Robotics Sergi ve Forum alanı, bu yıl ikinci kez ENOSAD (Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği) işbirliği ile ziyaretçileriyle buluştu.
18 firmanın robotik çözümlerinin sergilendiği özel alan firmaların ileri robotik uygulamalar, Endüstri 4.0 gibi imalat endüstrisindeki yeni trendlere odaklanan çeşitli konularda gerçekleşen sunumlara da ev sahipliği yaptı.

Facebook
Sayı: 1084 - Tarih: 14.02.2017
Yazarlarımız