Haber Detayı - Kemal Kılıçdaroğlu
Kemal Kılıçdaroğlu

Kemal Kılıçdaroğlu

Kemal Kılıçdaroğlu
Bursalılarla buluştu

Bursada Gökdere Meydanındaki CHP mitinginde konuşan Kılıçdaroğlu, Bursalılardan 7 Haziran tarihinde yapılacak genel seçimler için oy istedi.

CHPnin Atatürkün partisi olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, Bursada bir süredir devam eden işçi eylemlerini de değerlendirdi. Eylem yapan işçileri kutlayan Kılıçdaroğlu, 'Bursada bir süredir eylem vardı. Biz emekten ve alın terinden yanayız. O işçi kardeşlerimizin gösterdiği mücadeleyi destekliyoruz. Barış içinde üretime tekrar başladılar. Onları yürekten kutluyorum' dedi.
'8 HAZİRANDA CHP İKTİDARDIR'
Bursanın bir üniversite, tarih, tarım, emekli, işçi kenti olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, 'Bursa, Türkiyenin önemli bir markasıdır. Bursa, o yüzden CHPnin merkezi olmak zorundadır. Madem ki emeğin kenti, madem ki emeklinin kenti, madem ki tarımın kenti, o zaman CHPnin de kenti olmak durumunda Bursa. Bir seçim bildirgesi hazırladık. Ankaradaki beylerin ezberi bozuldu. Kim ne yaparsa yapsın 8 Haziranda CHP iktidardır' diye konuştu. Mitinglerde metronun çalıştırılmamasını eleştiren Kılıçdaroğlu, 'Mitinge insanlar gelmesin diye çalıştırmıyorlar. Yuh çekmeyin arkadaşlar. Sandıkta demokratik yollardan hesabını soracağız. Ne yaparsan yap, halkın gücünü susturamazsın. Biz halktan yanayız, adaletten yanayız. CHP iktidarında herhangi bir parti, miting yaptığında asla engel olmayacağız. Bizim ruhumuzda demokrasi ve adalet var. Biz bunu savunuyoruz' ifadelerini kullandı.
'TÜRKİYEYİ ŞAHA
KALDIRACAĞIZ'
İşçinin ve emeklinin alın terine değer vereceğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, 'Sözüm söz, çiftçi ektiği ürünün karşılığını alacak. Üretim ve emeği savunacağız. Hakça bölüşeceğiz. Herkes nasibini alacak. Kimse aç ve açıta kalmayacak. Meclis tatile girmeden önce TBMMde bir kanun tasarısı getirdiler. Adı ne biliyor musunuz? Yabancıların çalıştırılması hakkında kanun tasarısı. 6 milyon 250 bin işsizimiz var. Onlara iş bulacaklarına, yabancılara nasıl iş bulacaksınız. Eğer siz oğlunuza kızınıza iş bulmak istiyorsanız. Sınavsız devlet memuru olunmasına isyan ediyorsanız tek adresiniz CHPdir. Sen hesap sor, CHPye kapıyı arala göreceksin, Türkiyeyi şaha kaldıracağız' ifadelerini kullandı.
'GÜÇLÜ TÜRKİYEYİ İNŞA EDECEĞİZ'
'Sözüm söz, bu ülkeye birinci sınıf demokrasiyi getireceğim' diyen Kılıçdaroğlu, 'Merkez Türkiye' projesinin 100 yılın projesi olduğunu vurguladı. Türkiyeyi bilgi toplumu haline getireceklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, 'Birileri kopyaladın diyor. Bir kelime geçiyor, benden alındı diyor. Ama kimse proje yanlıştır demiyor. Biz Türkiyeyi 21. yüzyılın en güçlü ülkesi haline getireceğiz. Dünyanın lideri yapacağız. Bu proje dünyada 3 ülkede uygulanıyor. CHP iktidarında Türkiye 4. olacak. Türkiye, Asya, Avrupa, Kafkasya ve Ortadoğunun merkezi olacak. Güçlü bir Türkiyeyi yeniden inşa edeceğiz' dedi.
Facebook
Sayı: 994 - Tarih: 26.05.2015
Yazarlarımız