Haber Detayı - Kaliteli Yaşam Merkezi'nin temeli törenle atıldı
Kaliteli Yaşam Merkezi’nin temeli törenle atıldı

Kaliteli Yaşam Merkezi'nin temeli törenle atıldı


Osmangazi Belediyesi'nin 16 vizyon projesi arasında yer alan Kaliteli Yaşam Merkezi'nin temeli Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu'nun da katıldığı törenle atıldı. İçerisinde yaşlılar için huzurevi, alzheimer hastaları için günlük bakım evi ve zihinsel engelli çocuklar için bakım merkezinin yer alacağı merkez, büyüklüğü ve fonksiyonelliği ile Türkiye'de bir ilk olacak.
Demirtaş Cumhuriyet Mahallesi'nde 14 bin 500 metrekarelik alan üzerinde inşa edilecek merkezin, yaşlı ve engelli vatandaşlar için hizmet vereceğini belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 'Sosyal belediyecilik alanında Osmangazi Engelli Bakım Merkezi (OBAM) olarak uzun yıllardır sürdürmüş olduğumuz çalışmaları çok daha üst seviyeye taşıdık. 200 yatak kapasiteli huzurevi, alzheimer hastaları için günlük bakım evi ve zihinsel engelli çocuklar için bakım merkezinin yer alacağı tesis, huzurun ve kaliteli yaşamın adresi olacak' dedi.
Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Osmangazi Belediyesi'nin hayata geçirdiği Kaliteli Yaşam Merkezi'nin sosyal belediyeciliğe damga vuracak bir hizmet olduğunu belirtti. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, '30-40 yıl önce Avrupa'da engellilerle ve yaşlılarla ilgili yapılan çalışmaları anlattıklarında imrenerek dinlerdik. Çok şükür hükümetimizin sayesinde bu hizmetlerin daha iyilerini bizler yapıyoruz. Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar'a teşekkür ediyorum. Yaşlılara engelli kardeşlerimize sahip çıkmak adına çok güzel hizmetler yapılıyor. Bursamız'a hayırlı olsun' dedi.
Facebook
Sayı: 1136 - Tarih: 13.02.2018
Yazarlarımız