Ekohaber
Haber : 15.228 Yorum : 7.066 Yazar : 42 Sayı : 982
Cuma / 06-03-2015geri
Sağlıkta Alman farkı

Sağlıkta Alman farkı

Bursa Alman Hastanesi, 2010 yılının ortalarında kapılarını açmaya hazırlanıyor. 70 milyon Euro yatırım bedeli olan hastane, 550 personelle hizmet verecek.

Universal Hospital Groupun (UHG) iştiraklerinden biri olan Alman Hastanesi, Bursadaki yatırımını bitirmek için çalışmalarını tam gaz sürdürüyor. UHG Bursa Alman Hastanesi Proje Müdürü Yıldırım Yılmaz, hastanenin, inşaatın bitimine müteakiben 2010 yılı ortalarında faaliyete geçmesinin planlandığını söyledi. Hastanenin faaliyete geçmesi için kadroların oluşması ve medikal cihazların devreye alınması gerektiğini ifade eden Yılmaz, bu sebeple açılış için inşaat aşamasından sonra yaklaşık 4-5 ay gibi bir süreye ihtiyaç olduğunu belirtti. BURSAYA BORÇLUYUZ Yapılan yatırımın toplam 70 milyon Euro civarında olacağını anlatan Yılmaz, “Sağlık sektörü içinde bir çok renk bulunuyor. Biz ise bu renk skalasının içinde beyaz renk olmak istiyoruz. Bir özel hastanenin başarılı olmasını etkileyen 3 etken vardır. Bunlar hastanenin fiziksel koşulları, teknoloji ve doktor kalitesidir. Bildiğiniz üzere Bursanın ilk özel hastanelerinden olan Bursa Vatan Hastanesi, grubumuza ait bir hastanedir. Bursa halkının Vatan Hastanesine duymuş olduğu güvenden ötürü hastanemiz halen hizmet vermeye devam ediyor. Bu nedenle grup olarak kendimizi Bursa halkına borçlu hissediyoruz. Alman Hastanesini Bursada açmak istememizin en önemli etkeni Bursa halkına olan vefamızdır. Grubumuzun sahibi Azmi Ofluoğlu da bir doktor. Özel sağlık alanındaki ilk yatırımcılardan biridir. Bursa Alman Hastanesini sağlık alanında sahip olduğumuz tecrübe, teknoloji ve mühendislik altyapı ve bilgimizi buluşturarak ortaya güzel bir eser çıkaracağımızdan eminim” dedi. Bursa Alman Hastanesi deyince akla teknoloji ve hizmetin geleceğini söyleyen Yıldırım şöyle konuştu: “Sağlık alanında teknoloji baş döndüren bir hızla ilerliyor. Bu nedenle özellikle onkoloji başta olmak üzere teknolojinin son ürünlerini kullanacağız. Hastanemizde radyasyon onkolojisi alanında Türkiyede biri grubumuza ait İtalyan Hastanesinde bulunan sadece 2 adet olan cihazın 3.sünü Bursada hizmete sunacağız. Sadece onkoloji alanında değil, bir hastanenin sahip olması gereken tüm branşları bünyemizde barındıracağız. Grup olmamızın en büyük avantajı bünyemizde barındırdığımız geniş ve kaliteli doktor kadrosu. Bursa çok iyi tanıdığımız bir şehir. Doktor kadrolarını oluştururken bizim için bu önemli bir avantaj oldu. İyi bir doktor kadrosu ile iddialı sağlık hizmeti vereceğiz. Kısacası tüm Bursanın hastanesi olmayı hedefliyoruz.”

Bursa Alman Hastanesi hakkında
Bursa Alman Hastanesi yaklaşık 36 bin metrekare kapalı alana sahip. Hastane 200 yatak kapasiteli olacak. 300 araçlık kapalı otoparkı, yaklaşık 300 kişilik konferans salonu, 1 helikopter pisti, 8 ameliyathane, gerekli tüm yoğun bakımlar (Bebek Y.B, Cerrahi, Dahili, KVC, Kardiyovasküler, Pediatrik...), 101 poliklinik, hiperbarik, fizik tedavi, tüp bebek, diyaliz, radyasyon ve medikal onkoloji, MR, CT, angio, PET CT, röntgen, mamografi, nükleer tıp gibi bir hastanenin sahip olması gereken tüm branşlara ve cihazlara sahip olacak. Hasta odaları 60 ila 105 metrekare arasında değişen ölçülerde... Hastanede doktor, personel, hemşire dahil toplam yaklaşık 550 kişi çalışacak.


Yazarlarımız
w
Yurt dışı ticaret merkezleri destek kapsamınd...
Ahmet Özenalp
w
Yazarımız bu hafta iş yoğunluğu nedeniyle y...
Ali Rıza Akbulut
w
Limited ve AŞlerde bağımsız denetime tabi ol...
Cevdet Akçakoca
w
El Sistema… Bu da neymiş demeden gözlerinizi...
Erdem Saker
w
Çinde tatil bitti MetalsMarket (http://www.m...
Eren Ertoksöz
w
Her derde deva: Yumurta Tarihin derinli...
Esin Şeker
w
10,75in önemi Geçen hafta Merkez Bankası pol...
Prof. Dr. İlker Parasız
w
Markanıza isim seçerken… Firmaların gelecek ...
Kemal Yamankaradeniz
w
Borçlanma artış hızı durdu Türkiye küresel ...
Meftun Tayan
w
Cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar Düny...
Dr. Mevci Ergün
w
Avukatlık ve disiplin Avukatlar, haklar ve g...
Av. Öztürk Yazıcı
w
EKOHABER olmak… EKOHABER olmak, bir aile kült...
Sercan Uslubaş
w
Tahsin ARDIÇ yazdı... BAŞKANLARDAN TIK YOK ...
Tahsin Ardıç
w
Başka açıdan faiz tartışması... Merkez Bank...
Yalçın Aras
w
Yeni yıl, yeni yüz, tecrübeli bir heyecan Y...
Yılmaz Ardıç

Powered By VİTALTEKNOLOJİ
Hosting Server Web Tasarımı Sunucu Cloud Alan adı Domain
Copyright © 2013 Ekohaber
Adres: Karaman Mah. Gürbüzler Cad. Kiraz Sk. No:12 Nilüfer/BURSA
Telefon: 0 224 223 29 29 (pbx) Fax: 0 224 223 47 48 E-mail: ekohaber@ekohaber.com.tr
ekohaber
twit twit twit