Haber Detayı - EVİNOKS 'Ar-Ge Merkezi' oldu
EVİNOKS ‘Ar-Ge Merkezi’ oldu

EVİNOKS 'Ar-Ge Merkezi' oldu


2017 yılı itibari ile yürütmüş olduğu projeleri ve ürettiği ürünleri ile Evinoks, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Ar GE Merkezi ünvanını aldı. Geçtiğimiz günlerde İtalya ' da bu sene 40'ıncısı gerçekleştirilen HOST 2017 Uluslararası Hospilitality fuarında'SMART LABEL ' ödülünü Evinoks kazandı.

Fuara katılan, dünyadan seçilmiş tasarım ve teknolojisi inovatif ürünlerin sergilendiği özel tasarım holünde en önde sergilenen ürünü ile Evinoks, bu ödülü ilk defa alan Türk endüstriyel mutfak firması oldu.Evinoks; kurulduğu 1982 yılından günümüze açık büfe , servis hatları , pastaneler ve banket, servis ekipmanları gibi birçok ürün grubunda ulusal ve uluslararası birçok firmanın proje ortağı ve ürün sağlayıcısı oldu. Yapmış olduğu bu projelerde ve ürettiği ürünlerde sektörün ihtiyaçlarını ve teknolojik gelişmeleri, kendi tasarımları ile destekleyerek sürekli inovasyon odaklı olmayı esas aldı. 2017 yılı itibari ile yürütmüş olduğu projeleri ve ürettiği ürünleri ile Evinoks, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından Ar GE Merkezi ünvanını aldı.
SEKTÖRÜMÜZDE ÖNCÜ OLMAYI HEDEFLİYORUZ
Evinoks Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun İrfan, 'mevcut patent sayımızı arttırarak sektörümüzde öncü olmayı hedefliyoruz. Hem Ar Ge Merkezi olmamız hem de aldığımız Smart Label ödülü 2018 hedeflerimizi daha da yukarılara çekti.' dedi.
İLK DEFA ALAN TÜRK ENDÜSTRİYELMUTFAK FİRMASI OLDU
Sürekli daha iyinin ve farklının peşinde koçan Evinoks; 2000 yılından itibaren Tasarım ve Ar-Ge faaliyetlerini hızlandırarak ,2009 yılında Tübitak 1507 KOBİ Ar-Ge Başlangıç Destek Programı kapsamında desteklenen Vital Buffet adındaki modüler açık büfe sistemi projesi için çalıştı. Tüm tasarım süreçlerinin kendi bünyesinde gerçekleştirdiği bu ürün grubu için modüler ürün gereksinimlerine yanıt verecek özel ısıtma ve soğutma sistemleri geliştirildi. Vital buffet ürün grubunda uluslararası gıda sunum standartlarının gerekliliklerini sağlayacak servis sunum sıcaklıklarında servis yapılabilmesi sağlandı.Ürünlerin tasarımsal çeşitliğinde ihtiyaç duyulan servis tipine göre de farklı aksesuar alternatifleri geliştirildi. Bu sayede hem kahvaltı hem de öğlen yemeği gibi tüm öğünlere ve tüm mekanlara uygun çözümler sağlandı. Bu ürün grubunun ilgili tasarım süreçlerinin tamamlanmasında sonra üretimi sırasında, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın 'Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı''ndan faydalanılması bakanlıkça kararlaştırıldı ve seri üretim altyapısının kurulması bu programla desteklendi.Ürünün tasarımsal ve modülerliğinin esas alındığı fonksiyon çeşitliliği ve yeterliliği uluslararası anlamda katıldığı yarışmalarda aldığı ödüller ile de tescillendi.İlk olarak, Design Turkey yarışmasında konsept ürün grubunda,2013 yılında ITALYA' da 'A DESIGN' tasarım ödülünü ve 2017 yılında ise İtalya ' da bu sene 40. defa gerçekleştirilen HOST 2017 Uluslararası Hospilitality Fuarı'nda 'SMART LABEL ' ödülünü kazandıEvinoks; bu ödülü ilk defa alan TÜRK endüstriyel mutfak firması oldu.
Facebook
Sayı: 1123 - Tarih: 14.11.2017
Yazarlarımız