Haber Detayı - ERMAKSAN 3 kıtaya damgasını vurdu
ERMAKSAN 3 kıtaya damgasını vurdu

ERMAKSAN 3 kıtaya damgasını vurdu


Ermaksan; 3 kıtada birden, birbirine yakın tarihlerde düzenlenen ve sektörün adeta nabzının attığı fuar organizasyonlarına katılarak, açmış olduğu stantlarda, tamamen 'milli üretim' modeliyle geliştirdiği ürünlerini ziyaretçilerle buluşturdu.

Türkiye'nin ilk özel sektör yarı iletken tesisini kurarak dikkatleri üzerine çeken, sac işleme sektörünün önde gelen firmalarından Ermaksan, global ölçekteki gücünü ve ileri teknoloji ile geliştirdiği yenilikçi ürünlerini, dünyanın dört bir yanında gerçekleştirilen fuar organizasyonlarında sergilemeye devam ediyor.
Ermaksan; 6-9 Kasım tarihlerinde Kuzey Amerika'da gerçekleştirilen ve bölgenin en büyük metal işleme teknolojileri fuarı olan FABTECH ve 7-10 Kasım tarihlerinde Almanya'nın Stuttgart kentinde gerçekleştirilen 'Blechexpo 2017' fuarında boy gösterdi. Tüm katıldığı fuarlarda ülkemizi başarıyla temsil etmeye özen gösteren Ermaksan, 7-11 Kasım tarihlerinde de Çin'in Şanghay kentinde düzenlenen Metal İşleme ve CNC Tezgâhları Fuarı'na (MWCS 2017) katılarak, burada da inovatif düşünceyle geliştirdiği yenilikçi ve kullanıcı dostu ürünlerini sergiledi.
ENDÜSTRİ 4.0 UYGULAMALARIYAPILDI
Sektörde yeniliklerin öncüsü misyonuyla hareket eden Ermaksan; katıldığı fuarlar süresince Endüstri 4.0 ile ilgili uygulamaları da ziyaretçilerin beğenisine sunarken, ayrıca yüzde yüz yerli ve milli olarak geliştirdiği, yeni ürünü olan 6kW hızındaki rezonatörü de (lazer ışın kaynağı) Almanya'daki 'Blechexpo 2017' fuarında sergiledi. Ermaksan fuarlarda; yüksek hızlı kesim kapasitesindeki, verimlilik esaslı ve çevreci ürünleri Green Press, Hawk Fiber lazer, Fibertube, diz boşluklu abkant Powerbend Seater ve 4G ivmelenmeye sahip Fibermak GForce ürünlerini gururla sergilerken, organizasyonlarda Ermaksan ürünleri ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.
Özkayan : 'VazgeçilmezOlmak Bizim Elimizde'
Bilime dayalı teknolojiler üreten bir firma olarak artık tamamen bu alana odaklandıklarını ifade eden Ermaksan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özkayan, küresel rekabette fark yatabilmek için sürdürülebilir büyümeye öncelik verdiklerini belirtti. Özkayan, yenilikçi yaklaşımlar sergilemeye devam ederek, ülkemize ve sektöre en yüksek düzeyde katma değer sağlamayı hedeflediklerini de kaydetti. Türkiye'nin ileri teknolojiye odaklanmaktan başka çaresi olmadığını ifade eden Özkayan; 'Her firma kendi alanının en iyisi olmak zorundadır. Bu çaba ile ülkemizi hızlı bir şekilde ekonomik anlamda yukarı taşıyabiliriz. Biz iyi teknoloji ve iyi ürünler üretirsek tüm dünya için vazgeçilmez oluruz' dedi. Ermaksan olarak, dünya çapında yeniliğe sahip, küresel piyasa ihtiyaçlarını en iyi ve hızlı şekilde karşılayacak çözümler geliştirme gayretinde olduklarını ifade eden Özkayan, 'tamamen milli' olarak geliştirdikleri yenilikçi ve ileri teknolojiye sahip ürünlerini, 'Türk makinesi' gururuyla, dünyanın dört bir yanına ihraç etmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.
Facebook
Sayı: 1123 - Tarih: 14.11.2017
Yazarlarımız