Haber Detayı - EPSA: Yalıtımda 17 yıl
EPSA: Yalıtımda 17 yıl

EPSA: Yalıtımda 17 yıl


Yalıtım ve yapı kimyasalları sektöründe üretim yapan EPSA'nın 17. yıl kutlamasında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir, 'Bugün yakalamış olduğumuz başarının altında kuşkusuz çok çalışmak yatmaktadır, ancak ülkemizi içeriden ve dışarıdan kuşatmış ihanet çemberini göz önüne aldığımızda bundan sonra her zamankinden daha fazla çalışmaya mesai arkadaşlarım ile birlikte söz veriyorum' dedi.
Baia Otel'deki kutlamada konuşan EPSA Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir, 'güvenli yapılar oluşturmak' için yola çıktıklarını, etik ilkelerden ödün vermediklerini, iş güvenliğini ön planda tuttuklarını belirterek, çalışanlara şöyle seslendi:
'Devletimizin enerji konusunda ülkemizi dışa bağımlı olmaktan kurtulmak için gerçekleştirdiği yatırımlara, enerji tasarrufunda kilit noktada olan yalıtım sektöründe yerli bir üretici olarak faaliyet göstererek destek veriyor olmak bizim için ayrı bir gururdur. Yalıtım bilincinin ülke genelinde artması ve ithalatı azaltmak adına yerli malına teşvik konusunda faaliyetler yürütmek, 2017 yılında da ana gündem maddelerimizin başında olacaktır. Önümüzdeki 5 yılda çalışmalarımıza ve yatırımlarımıza hız verip, 17 yılda yaptığımızdan daha fazla efor sarf ederek ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam edeceğiz. Bunu hep birlikte başaracağız. Kuşkusuz bugünlere sizlerin desteği ile geldik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.'
Yalıtım sektörünü de değerlendiren Özdemir, 2016 yılı yalıtım sektörü açısından 2017 yılı için hazırlık ile geçtiğini dile getirdi. İnşaat sektörü için de beklentili bir yılın geride kaldığını ifade eden Özdemir, '2016 yılı sonunda yürürlüğe girmesi beklenen imar yönetmeliğinin 2017 Haziran ayına kadar uzatılması yılsonuna doğru biraz sektörünü rahatlattı. 2017 yılında hem yalıtım hem de inşaat sektörü olarak yürürlüğe girecek iki kanun var. Bunlar birisi Binalarda Enerji Performansı yönetmeliği, diğeri de İmar Yönetmeliği' dedi.
EPSA 2007 yılında üretime başlayan EPSA, üretim kapasitesini 5 kat büyüttü. EPSA Kestel Barakfaki Sanayi Bölgesi'nde 'EPSA Yalıtım San. ve Tic. A.Ş.' ticari ünvanı ile inşaatta BURPOR, NEOPLUS, NURPOR ve ATABOARD, markaları ile yalıtım malzemesi üretiyor. EPSA, 14 bin metrekare kapalı alana kurulu iki tesis ile yalıtım malzemesi yanı sıra otomotiv, mobilya, gıda gibi birçok farklı sektöre yönelik 150 farklı ürün üretiyor.
Facebook
Sayı: 1079 - Tarih: 10.01.2017
Yazarlarımız