Haber Detayı - Endüstri 4.0 şovunda Bursa sanayisi
Endüstri 4.0 şovunda Bursa sanayisi

Endüstri 4.0 şovunda Bursa sanayisi


Avrasya Bölgesi'nin ve Türkiye'nin takım tezgahları sektöründeki en önemli buluşma platformu Maktek Avrasya 2018 Fuarı, 1.000'in üzerinde firma ve firma temsilcisini aynı çatı altında buluşturdu.

Makine ve imalat sanayilerinin temelini oluşturan takım tezgahları ve tamamlayıcı ekipmanların tüm oyuncularını bir araya getiren Avrasya Bölgesi'nin ve Türkiye'nin en önemli buluşma platformu MAKTEK, kapılarını açtı. 70 ülkeden 60 bin ziyaretçiyi 1.000'in üzerinde firma ve firma temsilcisiyle aynı çatı altında buluşturmanın ötesinde, Çin ve Tayvan gibi milli katılımlara ek olarak Almanya, Rusya, İtalya ve Hindistan başta olmak üzere uluslararası katılımcılara ev sahipliği yapan fuar, takım tezgahları sektöründeki en yeni teknolojilerin, AR-GE ve inovasyon harikası ürünlerin sergilendiği bir platform olarak öne çıkıyor.


Fuarın açılışında; T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yard. Hasan Büyükdede, TÜYAP Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Hakan Aydoğdu ve Makina İmalatçıları Birliği Başkanı Ahmet Özkayan'ın yanı sıra sektör profesyonelleri katılımcı firmalar da yer aldı. TÜYAP Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri Genel Müdürü İlhan Ersözlü, içinde bulunduğumuz ekonomik konjektörün üretimin ve nitelikli istihdamın ne deneli önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne serdiğini söyledi. Endüstri 4.0 ile ileri teknolojik ürünleri üretebilecek kapasiteye gelmemizin ülkemizin geleceği için önemli olduğunu aktaran Ersözlü, 'Endüstri 4.0'ın en güzel örnekleri olan ileri teknolojik makinelerin sergilendiği 'Üretime İlham Veren Fuar', Maktek Avrasya 2 yıl aradan sonra çok da anlamlı bir dönemde ziyarete açıldı' dedi.Sanayi ve Teknoloji Bakan Yard. Hasan Büyükdede: Sanayimizde üretilen her ürün doğrudan takım tezgahları tarafından üretilmiştir.


TÜYAP Fuar ve Fuarcılık Hizmetleri Genel Müdürü İlhan Ersözlü: Her türlü sektörde katma değeri yüksek üretimin yapılması için takım tezgahları önemli bir parametre.


Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Hakan Aydoğdu: Sanayimiz ve ülkemiz ekonomisi için nöbetteyiz! Ve bu gönüllü nöbette, kalmaya devam edeceğiz.


Makina İmalatçıları Birliği Başkanı Ahmet Özkayan: Milli teknolojileri ile kendi makinelerini imal eden ülkeler; 'her alanda' güçlü hale gelmişlerdir.
Facebook
Sayı: 1169 - Tarih: 09.10.2018
Yazarlarımız