Yalçın Aras - Hem ziyaret hem ticaret Brüksel, Brugge ve fuar

Hem ziyaret hem ticaret Brüksel, Brugge ve fuar


Belçika ve başkenti Brüksel aynı zamanda NATO karargahı ve yönetildiği yer.
Allah verdikçe veriyor derler ya, Brüksel aynı zamanda AB liğinin başkenti.
Yani, parlamentonun olduğu yer. Böyle güzel bir ülkede müşterimizin olması ve müşterimizin bizi hava alanında karşılaması güzelliğe bir güzellik daha katıyor.
Müşterimiz bizi hemen Napolyon Bonapart'ın tek yenildiği savaş alanı olan Waterloo'ya arkasından Belçika kraliyet ailesinin yaşamış olduğu Belçika'nın en büyük ormanlık alanına götürüyor.
Tesadüf o ki, dünyaca ünlü Belçikalı futbolcu Şifo'nun açmış olduğu restorantı görüyoruz.(Beşiktaş'ta futbol oynayan Şifo Mehmet lakabını ondan almıştır.)
Ziyaret amacımızın temel gerekçesi Fuar.
Tamamen Avrupa menşeli ürünlerin olduğu bir fuarda, Türk ürünlerini temsil etmek ayrı bir zevk ve güzellik.
Bu yazımda bütün güzellikler bir araya gelmiş, dolayısı ile bu sevdiğim kelimeyi bol kullanıyorum.
Brüksel tarihi bir şehir, gezerken eğer görmüş iseniz, bir ara acaba Paris'te miyim diye düşünebilirsiniz.
Avrupa'nın bütün büyük şehirleri gibi Brüksel de turist kaynıyor.
Belçikalılar daha fazla turizm geliri elde etmek için bütün ana caddeleri ve büyük bulvarları trafiğe kapatmış. Hatta ve hatta yeni yapılmış modern binaları yıkıp eski caddeleri bir güzel daha ön plana çıkarmış.Yani şehirleri yaparak değil, yoğun yapılaşma ile değil yıkarak ortaya çıkarmışlar.
Bütün bunları bizi gezdiren müşterimiz bize büyük bir zevkle anlatıyor.
Tren, Avrupa'nın en güzel ve rahat ulaşım amacı eğer iş ziyaretiniz varsa mutlaka ucunda turistik ziyarette vardır. Bizde Brugge'a gidelim dedik, Brüksel'den 1.5 saat tavsiye ederim.
Kuzeyin Venediği diye de adlandırıyorlar. Şehrin en büyük dört büyük özelliği; Çikolataları, kanallar, dantel ve ortaçağ'dan kalma evleri. Şehir değil sanki açık hava müzesi.
Aşıklar kenti de denilen Brugge, Ortaçağ'dan günümüze kadar bozulmadan gelebilmiş ve UNESCO tarafından koruma altına alınmış, gezerken zevk aldığınız turistik yer.
Bu hafta hem ziyaret hem ticaret.
Saygılarımla.
Facebook
Sayı: 1173 - Tarih: 06.11.2018
Yazarlarımız