Tahsin Ardıç - 22 yıl daha var mısınız?

22 yıl daha var mısınız?


Bugün tamı tamına 22 yıl oldu EKOHABER'le birbirimize bağlanalı…
O kadar yıl önce tam da bugün EKOHABER'in ilk sayısını eline aldığı için mutlu olan ama bunun yanında kafasında bir sürü soru işareti ve maddi kazançlarını tamamıyla bu işe yatırmış bir gazeteciydim ben.
Bu mesleğin ceremesini sonuna kadar çekmiş ama karşılığını almış, 41 senelik meslek yaşamımda gazeteciliğin meslek ilkelerine ve onuruna yakışmayan her türlü yazı, yorum, fotoğraf vs.'den uzak durmuş bir gazeteciyim ben.
…
Gazeteciliği bu şekilde icra etmek elbette bir çok sorumluluk yüklüyor insana… İnsanlar size güveniyor ve sizin onlara verdiğiniz bilgiler, haberler doğrultusunda işlerini şekillendiriyor, planlarını yapıyor ya da değiştiriyor.
İşte tam da bu yüzden EKOHABER her zaman, sıkıcı istatistikler, sadece rakamlardan oluşan tablolarla soğuk bir ekonomi gazetesi olmaktansa; ekonominin gerçek aktörlerinden oluşan kişi ve kurumların yorumlarını, değerlendirmelerini sunuyor.
Bunun için sık sık kullanıyoruz biz: 'Ekonominin nabzını EKOHABER tutuyor' cümlesini…
Bu cümleye bir de şunu ekleyelim:
EKOHABER'in kalbi, 22 yıldır Bursa ekonomisi için atıyor.
…
Benim hayalini kurup bu hayalleri gerçeğe dönüştürdüğüm EKOHABER'imi öncelikle baş tacı yapan Bursa işdünyasına, gazetemizin her bir satırına, her bir karesine emek veren çalışma arkadaşlarıma ve yazarlarımıza ne kadar teşekkür etsem az… Yeni hedefim; tükenmeden, yılmadan, bıkmadan 22 yıl daha sizlerle birlikte EKOHABER'i eline alan herkesi tarafsız ve doğru haberlerle buluşturmak. EKOHABER'in kalbi Bursa ekonomisi için atıyor evet. Ama bu hedefime ulaşmamı sağlayacak olanlar da, bu kalbe kanı pompalayarak nice seneler atmasını sağlayacak olan da sizlersiniz. Birlikte nice 22. yıllara, nice başarılara… Sağ olun, var olun…

Facebook
Sayı: 1101 - Tarih: 13.06.2017
Yazarlarımız