Tahsin Ardıç - 21 yıllık Ekohaber masalı

21 yıllık Ekohaber masalı


Rakamlar, grafikler, veriler ne kadar somutsa; Ekohaber de 'bir varmış bir yokmuş' diye başlayan bir masal benim için. 21 yıl önce bugün; ne kadar kendimden emin olarak, iyi bir iş yaptığımı bilerek bu işe girişsem de, tedirginlikle elime almıştım Ekohaber'imin ilk sayısını… İşte bugün geçen onca yıl, gelen onca başarı ve ekonominin nabzını tutan gazetemizin geldiği nokta, o ilk günkü tedirginliği tecrübeye, Ekohaber masalını ise gerçeğe dönüştürdü. Ülkemizde 21 yılda neler oldu neler 1998 Asya-Rusya ekonomik krizi ve bize yansımaları, 2001 yılı ekonomik krizi ülkemiz ekonomik ve siyasi hayatının yeniden oluşumu, 2008 yılında yaşanan dış kaynaklı ekonomik kriz ve geçen yıl başlayan ekonomik dalgalanmalar, biz bunlara tanıklık ettik. Dile kolay; tam 21 yıl, 1039 hafta, 7665 gün. Tam da bu kadar zamandır bizi her hafta heyecanlandıran, üretime zorlayan, önce Ekohaber mutfağını sonra da binlerce okuyucusunu kendine bağlayan bir mekanizma Ekohaber.
HER HAFTA YENİ SERÜVEN
21. yüzyılda tam 21 yıldır ekonomiye ışık tutan bir ayna, yol gösteren bir pusula, ekonomiye dair her olguyu derinlemesine inceleyen ve okuyucusuyla paylaşan bir okul Ekohaber… Biz Ekohaber emekçileri olarak ekonomiye yön veren Bursa işdünyası ile birlikte öğreniyoruz herşeyi. Bizler onlar için her hafta salı günü bir önceki hafta planladığımız çalışmaları resetler, yeni bir Ekohaber serüveni için yola çıkar; çalışır, araştırır, her salı yeniden doğarız. Ne mutlu ki bugün Ekohaber'i büyüten, geliştiren, yorulmamıza izin vermeden koşturan ve verdiğimiz bütün emeklerin karşılığını almamızı sağlayan okuyucularımız var.
BİRLİKTE BÜYÜYOR GÜÇLENİYORUZ...
Bıkmıyoruz, tükenmiyoruz, yorulmuyoruz; aksine sizlerle birlikte büyüyor, gelişiyor, güçleniyoruz. Hedefimiz, değerlerimizden ödün vermeden 21 yıl daha 'Bu hafta Ekohaber'de neler var?' diyen herkese istediğini vermek; çıkardığımız haber yolculuğundan eli boş döndürmemek.
Gelin 21 yıl daha birlikte araştıralım, öğrenelim, paylaşalım ve hep birlikte kazanalım.
Beraberce nice 21. yaşlara, yeni başarılara… Bugün 21 yıla ulaşmamızda emeği bulunan yazarlarımız ve çalışma arkadaşlarımız ile nefesini hep ensemizde hissettiğimiz Bursa iş dünyasına şükranlarımı sunuyorum.
Facebook
Sayı: 1131 - Tarih: 09.01.2018
Yazarlarımız