Pandemide Kira ve Artışlar
Av. Cem Tarlacı - Pandemide Kira ve Artışlar

Pandemide Kira ve Artışlar

Bilindiği üzere, tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi tüm ekonomik dengeleri altüst etmiştir. Kiracılar eski işleri olmadığı için bütçesini tutturmakta zorlanırken mülk sahipleri de gelecek kirayı beklemektedir. Pandemide kiracı kirasını ve artışlarını yapmakla mükelleftir. Bunun tek istisnası ise kirayı itirazlı kayıtla yatırıp aşırı ifa güçlüğüne dayanarak kira uyarlaması davası açmaktır. Mülk sahibini de mahkeme sonucuna göre davranması gerekmektedir.

Sağlıklı günler dilerim…

Av. Cem Tarlacı kimdir?

Avukat Derviş Cem TARLACI, 8 Kasım 1979 yılında Kırşehir’de öğretmen ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise eğitimini Kırşehir’de tamamlamıştır. Daha sonra dil eğitimi için yurtdışına gitmiş, 2 yıl Almanya’da yaşamıştır. 

Celal Bayar Üniversitesi İthalat-İhracat Bölümünü; Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirmiştir. 13 yıl boyunca Adalet Bakanlığı’nın çeşitli birimlerinde görev almıştır. Adalet Bakanlığındaki görevinden istifa etmiş, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimine devam etmiş ve derece ile mezun olmuştur. 

Şu anda Bursa’da serbest avukatlık yapmaktadır. Tarlacı Hukuk Bürosunun kurucu avukatı olarak hukukun çeşitli alanlarında (Aile Hukuku, İş Hukuku, Ceza Hukuku, Ticaret Hukuku, İş Hukuku ve İcra alanında) avukatlık hizmeti vermektedir. 

Sosyal sorumluluk projeleriyle yakından ilgilenen Avukat Derviş Cem TARLACI, projelerde aktif olarak görev almaktadır. Ayrıca, bir kız çocuğu babasıdır. 

Facebook
Sayı: 1261 - Tarih: 28.07.2020
Yazarlarımız