Haber Detayı - Doğa Koleji'nden Bursa'ya iki kampüs daha
Doğa Koleji’nden Bursa’ya iki kampüs daha

Doğa Koleji'nden Bursa'ya iki kampüs daha


Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, Bursa'da 2 kampüs daha açarak, 5 okul ile eğitim hizmeti vereceklerinin müjdesini verdi.

Doğa Koleji Bursa Özlüce Kampüsü'nde basınla bir araya gelen Genel Müdür Ali Rıza Lüle, 2016-2017 eğitim dönemini değerlendirdi. Ali Rıza Lüle, yeni döneme ilişkin vizyonu paylaştı.
Bursa'da 2 okul daha açacaklarını ifade eden Ali Rıza Lüle, 'Doğa Koleji Çekirge, Hamitler ve Özlüce var olan kampüslerimizin yanı sıra Odunluk ve Bademli bölgesinde 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde 2 okul daha hizmete geçecek. Böylelikle Bursa'da 5 kampüste eğitim imkanı sunacağız' dedi.
'Doğa Koleji, klasik ezberci eğitim kalıplarını yıkarak eğitime getirdiği yenilikçi yaklaşımla tanınıyor' diyen Ali Rıza Lüle, 'Bizler, 'yeni nesil eğitim' felsefesiyle geleceğin dünyasının ihtiyaç duyacağı bireyleri bugünden yetiştirmeye önem veriyoruz. Açıkçası bu çabalarımızın karşılığını da alıyoruz. Öğrencilerimiz her yıl TEOG, YGS/LYS sınavlarında Türkiye çapında başarılara imza atıyor, uluslararası çapta ödüller kazanıyor. Bu sene TEOG'da yaklaşık 500 öğrencimiz tüm sorulara doğru yanıt verdi' dedi.
2018-2019 döneminde Bursa'da Fen ve Teknoloji Lisesi açılacağının müjdesini veren Ali Rıza Lüle,
Fen ve Teknoloji lisesi ile teknolojik ve bilimsel müfredatıyla geleceğin bilim insanlarını yetiştirmeyi hedeflediklerini belirtti. Ali Rıza Lüle, şöyle devam etti:
'Doğa Koleji Fen ve teknoloji liselerinden mezun öğrenciler araştırmacı, yenilikçi, ülkemizin geleceğine yön verecek, fen ve bilim dallarında donanımlı bireyler olarak kariyer hayatlarına bir adım önde başlayacak. Öğrenciler, bu ayrıcalıklı lise eğitimiyle dünyanın en saygın üniversitelerinden kabul ve burs imkanına sahip olacak ve üniversite eğitimlerini yurtdışında sürdürebilecek. Dünyayı yönetenlerin içinde Türkiye'de olmalı. Dünyaya entegre olmak için İngilizce şart. Doğa Koleji olarak her sene yurtdışına birçok öğrenci gönderiyoruz. Bu sene de dünyanın sayılı ve önde gelen üniversitelerine yaklaşık 200 öğrenci gönderdik. Bu okullar dünyayı teknik olarak yönetenlerin yetiştirildiği marka değeri olan okullardır. Yabancı dil ders saatleri diğer eğitim kurumlarına göre oldukça fazla. Kitaplar kurum içerisinde hazırlanıyor ve her yıl güncelleniyor. Yabancı dili çok iyi bir eğitim müfredatı ile öğretiyoruz. Bu şekilde dünya ile entegre gençler yetiştiriyoruz.'
Facebook
Sayı: 1109 - Tarih: 08.08.2017
Yazarlarımız