Haber Detayı - Bursa-Polonya Ticaret Köprüsü güçleniyor
Bursa-Polonya Ticaret Köprüsü güçleniyor

Bursa-Polonya Ticaret Köprüsü güçleniyor


BTSO ziyaret eden Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Andrzej Papierz, Bursa'daki fuar organizasyonlarını başarılı bulduğunu belirterek, 'Bu fuarlara Polonya'dan iş dünyası heyetlerini getirmek istiyoruz' dedi.
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Andrzej Papierz ve Polonya Cumhuriyeti Bursa Fahri Konsolosu Fatma Durmaz Yılbirlik ile beraberindeki heyeti ağırladı.
İbrahim Burkay, Bursa'da 460 firmanın Polonya'ya ihracat yaptığını belirtti. Polonya ile Bursa arasında başta otomotiv, tekstil, makine ve gıda sektörlerine yönelik yeni işbirliği platformlarının kurulması gerektiğini söyleyen Burkay, 'Sektörlerimizin güçlü yönlerini belirleyerek, yeni iş modellerini tespit etmeliyiz' dedi. BTSO olarak Polonya Ticaret Odası ve Polonya Türk Ticaret Odası ile işbirliği anlaşmaları imzaladıklarını hatırlatan Burkay, 'Polonyalı firmaların Odamız öncülüğünde düzenlenen fuarlarda yer almalarını istiyoruz. Hedefimiz, yeni ticaret köprülerinin kurulmasını sağlamak' diye konuştu.
Bursa'nın Türkiye'nin önde gelen üretim ve ihracat kentlerinden birisi olduğunu ifade eden Başkan Burkay, Bursalı firmaların küresel arenada rekabetçiliklerini artırmak için çalıştıklarını belirtti.
'EKONOMİK İLİŞKİLERİ
GÜÇLENDİRMEK
İSTİYORUZ'
Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Papierz, Polonya ile Bursa arasında ortak yönlerin olduğunu söyledi. Bursalı firmalarla yeni iş bağlantıları oluşturmak için geldiklerini ifade eden Papierz, 'BTSO'nun Polonya ile olan işbirliği anlaşmalarını çok iyi biliyoruz. Ekonomik ilişkilerin daha iyi noktaya gelmesini arzuluyoruz. Bursalı firmalarımızı Polonya'da ağırlamıştık. Şimdi de Polonya iş dünyası temsilcilerimizi Bursa'ya getirmeyi hedefliyoruz' ifadelerini kullandı. BTSO'nun fuarcılıkta önemli bir birikime sahip olduğunu belirten Papierz, şöyle konuştu: 'Bursa'ya kazandırdığınız fuarları ve organizasyonları yakından takip ediyoruz.
Polonyalı firmaların Türkiye'nin sanayi üssü olan Bursa'yı yakından tanımaları oldukça önemli. Firmalarımızın 2018 yılında Bursa'da düzenlenecek fuarlara katılmalarını istiyoruz.' Ziyarete, BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cüneyt Şener ve Yönetim Kurulu Üyesi Aytuğ Onur da eşlik etti.
Facebook
Sayı: 1123 - Tarih: 14.11.2017
Yazarlarımız