Haber Detayı - Bursa Endüstri Zirvesi gün sayıyor
Bursa Endüstri Zirvesi gün sayıyor

Bursa Endüstri Zirvesi gün sayıyor

Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarı , Bursa Sac İşleme Teknolojileri Fuarı, Kalıp Avrasya ve Otomasyon Fuarı sektörlerin lider firmalarını 30 Kasım
3 Aralık 2017 tarihleri arasında Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde bir araya getiriyor.


Tüyap Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, Takım Tezgâhları Sanayici ve İş Adamları Derneği (TİAD) ve Makina İmalatçıları Birliği (MIB) işbirliğinde, T.C. Ekonomi Bakanlığı, KOSGEB ve Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin değerli destekleri alınarak 'Bursa Endüstri Zirvesi' adı altında eş zamanlı olarak düzenlenen ; Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarı 16. Uluslararası Metal İşleme Makineleri, Kaynak, Kesme, Delme Teknolojileri, El Aletleri, Pnömatik ve Hidrolik Fuarı, Bursa Sac İşleme Teknolojileri Fuarı 9. Uluslararası Sac, Boru, Profil İşleme Teknolojileri ve Yan Sanayileri Fuarı, Prestij Yayıncılık Basım Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti. işbirliği ile hazırlanan; Kalıp Avrasya Bursa 10. Kalıp Teknolojileri ve Yan Sanayiler Fuarı, Otomasyon Fuarı Bursa 15. Uluslararası Elektrik, Elektronik ve Makine Otomasyonu Fuarı, 7 ayrı salonda toplam 40 bin m2 alanda hazırlanmaktadır.
İmalat endüstrisinin, metal işleme, sac işleme, kalıp ve yan sanayi, elektrik, elektronik, otomasyon konularını içeren tüm süreçleri ile ele alındığı Fuarları değerlendiren Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü 'Türk makine imalatı, ekonomimizin büyümesine yön veren önemli sektörlerin başında gelmektedir. Kaliteli üretim ile birlikte uluslararası pazarlarda markalaşma yolunda ilerleyen makine sektörüne yönelik düzenlenen, 2002 yılında 2 salonda, 5 bin m2 alanda açılan Endüstri Zirvesi Fuarları, aradan geçen 16 yıl sonunda büyümesine her yıl devam ederek 40 bin m2 alanda düzenlenen dev bir sektör buluşması haline geldi. Yılın son ayında imalat endüstrilerinin tüm süreçlerini bir kez daha Tüyap Bursa çatısı altında toplayan Bursa Endüstri Zirvesi Fuarları, 25 ülkeden 400'den fazla firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile gerçekleşmektedir. Bu yıl da makine satışlarına yapacağı etki ile hem Bursa hem de ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacak zirve ziyaretçiler ile buluşuyor. Son lazer teknolojileri, sac, boru, profil, kesme, bükme teknolojileri, cnc makineleri, kaynak makineleri, otomasyon ve teknik hırdavata kadar geniş ürün grubu ile dikkat çeken Fuarlar, makine sektörünün dünyaya açılan kapısıdır.' dedi.

İHRACAT HEDEFLİ İŞ GÖRÜŞMELERİ GERÇEKLEŞECEK

Fuarların Avrasya coğrafyasındaki en büyük buluşma noktalarından olduğunu söylenen İlhan Ersözlü, 'Fuarlar için yaklaşık 1 yıl öncesinden başlatılan tanıtım ve pazarlama çalışmalarında Türkiye'nin 1-3 saatlik uçuş mesafesinde, yaklaşık 50 ülkeyi kapsayan, 1.5 milyar nüfuslu geniş bir alanın merkezinde bulunduğu gerçeğinden hareket ediyoruz' dedi.

4 FARKLI UR-GE PROJESİ DÜZENLENECEK

İlhan Ersözlü şöyle devam etti: 'Kaliteli üretim ile birlikte uluslararası pazarlarda markalaşma yolunda ilerleyen Fuarlarda, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ve T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ile 'Bursa ili uzay, savunma ve havacılık sanayii uluslararası rekabetçiliğin geliştirilmesi', 'Bursa ili raylı sistemler uluslararası rekabetçiliğin geliştirilmesi projesi', 'Bursa makine sektörü ihracatında ur-ge ile yeni dönem', 'Bursa kompozit malzemeler sektörünün uluslararası alanda rekabetçiliğinin geliştirilmesi' isimlerinde 4 farklı Urge projesi düzenlenecektir. Urge projesi kapsamında ve Tüyap'ın yurtdışı ofislerinin de çalışmaları ile 6 kıtada bulunan A.B.D., Almanya, Avusturya, Avustralya, Azerbaycan, Bangladeş, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna - Hersek, Bulgaristan, Brezilya, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Fas, Filistin, Fransa, Güney Afrika Cumhuriyeti, Gürcistan, Hindistan, Irak, İngiltere, İran, İspanya, İsrail, İtalya, İsveç, Japonya, Kanada, Katar, Kenya, Kolombiya, Kosova, Kuveyt, Letonya, Litvanya, Lübnan, Macaristan, Malta, Makedonya, Malezya, Meksika, Mısır, Moğolistan, Nijerya, Pakistan, Polonya, Portekiz, Rusya, Sırbistan, Singapur, Sri Lanka, Sudan, Suudi Arabistan, Tayvan, Tunus, Ukrayna, Uruguay, Ürdün, Vietnam ve Yunanistan'dan organize edilen alım heyetleri ağırlanacaktır.
Aynı zamanda, yurtiçinden ise sektörlerin yoğun olduğu Adana, Adapazarı, Afyon, Ankara, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bolu, Çanakkale, Denizli, Düzce, Eskişehir, Isparta, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa ve Uşak başta olmak üzere birçok ilden gelecek profesyonellere ev sahipliği yapacağız.'


İkili iş görüşmeleri organize edilecek
KOSGEB ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası desteği ile organize edilen ikili iş görüşmeleri, 1 Aralık Cuma günü, fuar alanında yer alan Uludağ Konferans Salonu'nda düzenlenecektir. Yurtdışından gelen iş adamları ile katılımcı firmalarımız arasında geçecek görüşmeler sonucunda yeni iş bağlantılarının kurulması hedeflenmektedir.


Endüstri Zirvesi'ne Ticari Safari dopingi
BTSO, 30 Kasım – 3 Aralık tarihlerinde düzenlenecek Endüstri Zirvesi'nde yeni bir alım heyeti organizasyonu gerçekleştirecek. Zirvede, makine, uzay havacılık savunma, kompozit ile raylı sistemler sektörü Ur-Ge projeleri kapsamında 60 ülkeden 600'e yakın yabancı iş insanı Bursalı sektör temsilcileriyle buluşacak.
Zirve kapsamında BTSO, Ekonomi Bakanlığı'nın Ur-Ge destekleri ve Ticari Safari Projesi ile Kompozit, Raylı Sistemler, Makine ve Uzay Havacılık Savunma Ur-Ge projeleri ortak alım heyeti organizasyonuna imza atıyor. 6 kıtadan yaklaşık 60 ülkeden 600'e yakın yabancı alıcının Bursa'ya geleceği organizasyonun Bursalı firmaların dış ticaret hacmine katkı sağlaması hedefleniyor. Endüstri Zirvesi kapsamında gerçekleştirilecek alım heyeti organizasyonu, aynı zamanda BTSO öncülüğünde düzenlenen en kalabalık alım heyeti programlarından birisi olma özelliğini de taşıyor. Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarı, Bursa Sac İşleme Fuarı, Kalıp Avrasya 2017 ve Bursa Otomasyon Fuarı'nı aynı çatı altında buluşturan 2017 Bursa Endüstri Zirvesi, 7 ayrı holde ve 40 bin metrekarelik alanda ziyaretçilerini ağırlayacak. 400'ün üzerinde katılımcı ile gerçekleştirilecek olan fuarda, stant açan firmaların yüzde 60'ı ise Bursalı firmalardan oluşuyor. Sektörün önemli markalarının yeni teknolojilerini ve ürünlerini sergileyeceği Bursa Endüstri Zirvesi 2017, endüstri liderlerini tek bir platformda toplayacak. Yurtiçinden ve yurt dışından önemli ziyaretçi ve yatırımcıları çekecek zirvede, katılımcı firmalarla yabancı iş dünyası temsilcileri arasında yapılacak ikili iş görüşmeleri sektörün dış ticaret hacmine de büyük katkı sağlayacak.
Facebook
Sayı: 1123 - Tarih: 14.11.2017
Yazarlarımız