Haber Detayı - 'Burası Bursa burada iş var'
“Burası Bursa burada iş var”

'Burası Bursa burada iş var'


BTSO, İstihdam Seferberliği kapsamında Türkiye'nin en büyük işçi-işveren buluşmasına ev sahipliği yaptı. İŞKUR Bursa İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen ve 25 firmanın katıldığı etkinlikte 10 bin yeni istihdam için iş görüşmeleri gerçekleştirildi. Bursa iş dünyasının 2017 yılında İstihdam Seferberliği kapsamında 83 bin kişilik ilave istihdam sağlayarak 80 bin kişilik sözünü yerine getirdiğini anımsatan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, 'Ülkemizin gücüne ve geleceğine olan inancımızla, 'Burası Bursa, Burada İş Var' diyerek düzenlediğimiz İşçi-İşveren Buluşmalarımıza bir yenisini daha ekledik. Bursa'da farklı sektörlerdeki 25 firmamızın 10 bin kişilik istihdam talebiyle gerçekleştirdiğimiz bu önemli buluşma iş gücü piyasasına ve ekonomimize dinamizm kazandıracaktır' dedi.
ODANIN 130. KURULUŞ
YILDÖNÜMÜ PASTASI
KESİLDİ
BTSO Başkanı Burkay, 130 yıllık kökleri günümüze kadar uzanan BTSO'nun, tarih boyunca kentin büyümesine ve ülkenin kalkınma hamlesine öncülük ettiğini söyledi. Osman Fevzi Efendi ve arkadaşlarının ortaya koydukları vizyonun en iyi noktaya taşınması amacıyla Bursa için çalışmayı sürdürdüklerini ifade eden Başkan Burkay, 'Odamız sadece Bursa ekonomisinin değil Türkiye ekonomisinin de her anlamda en önemli mihenk taşı konumunda. Gönüllük esasına dayalı bir şekilde göreve geldiğimiz 2013 yılından bu yana TEKNOSAB'dan KOBİ OSB'ye, BUTEKOM'dan GUHEM'e kadar 40'ın üzerindeki projeyi iş dünyası temsilcilerimizden aldığımız güçle kentimize kazandırdık. Projelerimize katkı sağlayan tüm meclis, komite ve konsey üyelerimize de bu vesileyle teşekkürlerimi sunuyorum' diye konuştu.
İŞ DÜNYASI MESLEKİ
EĞİTİM İÇİN HAREKETE
GEÇTİ
BTSO öncülüğünde iş dünyası kuruluşlarının ve BEBKA'nın destekleriyle kurgulanan 'Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Projesi', 14 tematik okulda hayata geçiyor. Proje, iş dünyasının stratejik alanlarda talep ettiği nitelikli iş gücünün oluşmasına ciddi katkı sağlayacak. Mesleki eğitimde Almanya modelini Bursa'da hayata geçirme hedefiyle uzun yıllardır çalışmalar sürdürdüklerini söyleyen Burkay, şöyle konuştu: '14 okulumuzun yoğunlaşacakları tematik alanlarını belirleyerek, o konularda uzmanlaşmasını sağlayacağız. Bu alanlar, Türkiye'nin ve Bursa'nın geleceğini şekillendirilecek sektörler olacak. Proje çağrısı kapsamında 3 yıl için 17 milyon liralık kaynak sunuluyor.'
Facebook
Sayı: 1203 - Tarih: 11.06.2019

Yazarlarımız