Haber Detayı - Beyçelik Gestamp'a ödül
Beyçelik Gestamp’a ödül

Beyçelik Gestamp'a ödül


Beyçelik Gestamp; Capital Dergisi tarafından düzenlenen CEO Club/Geleceğin Otomobili Konferansı kapsamında gerçekleşen ödül töreninde 'Türkiye'nin Ciroda En Büyük 3. Otomotiv Yan Sanayii Şirketi' ödülünü aldı.
Vodafone Türkiye'nin ana sponsorluğunda, Capital ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde düzenlenen geleneksel CEO Club Buluşmaları kapsamında 'Otomotivin Geleceği' zirvesi gerçekleştirildi. Zirve kapsamında, sektörde geçen yılki performanslarıyla öne çıkan şirketler de ödüllendirildi. Buna göre 'En Çok Satan 5 Otomobil Markası' ödülünü Renault, Volkswagen, Fiat, Hyundai ve Toyota alırken; 'En Çok Hafif Ticari Araç Satan Markalar' Ford, Fiat, Volkswagen, Renault ve Mercedes-Benz oldu. 'Binek Otomotivde Büyük Markalar' ödülüne Renault, Fiat, Volkswagen, Ford ve Toyota layık görülürken, '2018 Yılında Adet Bazında En Çok Otomobil Üreten Şirketler' ise Oyak Renault, Toyota, Hyundai Assan, Tofaş ve Honda Türkiye şeklinde sıralandı. Oyak Renault, Toyota, Hyundai Assan, Tofaş ve Ford Otosan '2018 Yılında En Çok Otomobil İhracatı Yapan Şirketler' listesinde ilk 5'e girerken, '2018 Yılında Adet Bazında Kamyonet/Pick-Up (Hafif Ticari) İhracatı Yapan Şirketler' ödüllerinin ilk üç markası ise Ford Otosan, Tofaş ve Karsan oldu. '2018 Yılında En Fazla İstihdam Yaratan Şirketler' ödülleri sırasıyla Ford Otosan, Tofaş, Oyak Renault, Mercedes Benz ve Toyota'ya gitti.
'Otomotiv Yan Sanayide En Büyük 5 Şirket' ödülleri de sırasıyla Autoliv Cankor Otomotiv, Yazaki, Beyçelik Gestamp, Delphi Automotive ve Döktaş Dökümcülük'ün oldu.
Ödül töreninde otomotiv sektörünün duayenlerinden Orhan Holding Onursal Başkanı İbrahim Orhan, Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Metin Ecevit ve Ford Otosan Yönetim Kurulu Üyesi Ali ihsan İlkbahar'a ise 'Otomotiv Onur Ödülü' verildi.

Facebook
Sayı: 1187 - Tarih: 12.02.2019
Yazarlarımız