Haber Detayı - BEBKAda işler yolunda
BEBKAda işler yolunda

BEBKAda işler yolunda


Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansının (BEBKA) Mayıs ayı Yönetim Kurulu Toplantısı, Bursa Valisi Münir Karaloğlunun başkanlığında yapıldı.

BEBKA Yönetim Kurulu Üyelerinin de iştirak ettikleri toplantının açılışında konuşan Vali Münir Karaloğlu, ajansın bugüne kadar aldığı kararları titizlikle uyguladığını belirtti.
Bursa, Eskişehir ve Bilecikte tasarım ve inovasyon alanında gerçekleştirilen yenilikçi projelere gerekli desteği sağladıklarını ifade eden Vali Karaloğlu: 'Tasarım ve inovasyon baharı etkinliklerini ajans olarak desteklemeye devam ediyoruz. Son 2 senedir ciddi desteğimiz var. Hem Bursada hem Eskişehirde hem de Bilecikte bu kapsamda yaptığımız etkinlikler var. Arkadaşlar bununla ilgili bilgilendirme yapacaklar. Bilecikte yapacağımız mermer ve sanat festivaliyle ilgili bilgilendirme yapacaklar. Yine 2016 teklif çağrısı süreci hakkında bilgilendirme yapılacak. Biliyorsunuz daha önce teknik çağırısına çıkmıştık, projeler alınmıştı. Bağımsız denetleme süreci şu anda devam ediyor.' dedi. Yönetim Kurulunun gündemiyle ilgili de açıklamalarda bulunan Vali Karaloğlu şöyle devam etti. '2016 yılı teknik destek programına ait başvuru rehberi ve destek programının ilan edilmesi hususunu bugün Yönetim Kurulu olarak inceleyeceğiz. Yine illerde devam eden güdümlü projelerimiz var. Bursa Ticaret ve Sanayi Odamızla beraber yürüttüğümüz teknik tekstil mükemmeliyet merkezi şu anda hızla devam ediyor. İnşallah Ağustos gibi de açacağız orayı. Oranın içerisinde ikinci bir fonksiyon yüklemek istiyoruz; Teknik Tekstil ve Kompozit Mükemmeliyet Merkezi. Onunla ilgili de Bakanlık onayını bekliyoruz. Bursa için her ikisi de çok önemli. Eskişehirde devam eden Eskişehir Fuar ve Kongre Merkezi çalışmaları devam ediyor. Yönetim Kurulu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bilecik İl Genel Meclisi Başkanı da aramıza katıldı, yönetim kurulu üyesi başkanımıza da hayırlı olsun diyoruz.'
Facebook
Sayı: 1048 - Tarih: 07.06.2016
Yazarlarımız