Haber Detayı - Atış Yapı'dan 250 milyon dolarlık yatırım
Atış Yapı’dan 250 milyon dolarlık yatırım

Atış Yapı'dan 250 milyon dolarlık yatırım


Son yılların en büyük hacimli karma projeleri arasında yer alan DownTown,
100 bin metrekare inşaat sahasında yükselecek.

Proje 8 farklı bileşeniyle Bursa'da bir ilk. 250 milyon dolar yatırım maliyetiyle 24 ayda tamamlanması öngörülen DownTown; lüks konutlar, yatay -dikey ve home ofisler, yeni nesil alışveriş merkezi, otel, hastane, kolej, üniversite, müze, kent parkı, kültür-sanat &balo merkezi, spa & spor kompleksi bileşenlerinden oluşuyor. Atış Yapı Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Ahmet Atış, 'Bursa'ya çok yakışacak, dünya standartlarında bir proje hayal ettik ve DownTown doğdu. Proje karmasıyla kentin kalbi burası olacak' dedi.
Fizibilite ve projelendirme çalışmaları 16 ayda tamamlanan DownTown, Atış Yapı'nın marka projeler serisinin en yeni ve en büyük halkasını oluşturuyor. 'Şehrin içinde Yeni Bir Şehir' mottosuyla tasarlanan proje, ulusal ve dünya ölçeğinde bir hacme sahip. Lokasyonuyla, kent stadından otoban bağlantılarına, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'ndan en büyük iki Organize Sanayi Bölgesi'ne 4-5 dakikalık mesafede olan DownTown, Bursa'nın en büyük iki merkez ilçesi Osmangazi ve Nilüfer'in de tam kesişme noktasında.
Bu özel alan DownTown'u benzersiz kılıyor. Bursa'da 8 farklı bileşenin bir araya geldiği ilk ve tek proje olan DownTown, residence standardında lüks konutlar, geniş alana sahip departman store formunda yatay ofisler, yenilikçi mimari ile yapılandırılan dikey ofisler ve home ofislerin yanında, marka karmasıyla dünyadaki emsallerine benzer yenilikçi alışveriş merkezi, kent müzesi, şehir ve iş oteli, 12 bin metrekarelik kent parkı, 20 kişiden bin 200 kişiye kadar hizmet verecek katlanabilir salonlardan oluşan sanat & balo merkezi, kolej, üniversite, hastane gibi güçlü ve değer oluşturan bileşenlerden oluşuyor.
'BURSA TAŞINIYOR'
'Bursa taşınıyor' mesajıyla kentin yeni merkezini inşa ettiklerini vurgulayan Atış Yapı Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Ahmet Atış; ' 16 aydır hem yurt içinde, hem de yurt dışında yüzlerce projeyi inceledik. En güçlü yanlarıyla Bursa'ya değer katacak bir proje oluşturmaya gayret ederken DownTown doğdu. Son 3 yıldır sürdürdüğümüz marka projeler serisinin en büyük ve en yeni halkası. Simgesel bir proje aynı zamanda. Tanıtımı uluslararası platformda da gerçekleştirilecek, bir bakıma Bursa'nın tanıtım elçiliğini de yapacak' şeklinde konuştu. Residence ve House olmak üzere iki farklı konut modelinin yer aldığı projenin yüzde 60'ı yeşil alanlara ayrıldı. DownTown'da; 6+2, 5+1 ve 4+1 dubleks kat planlarının yanında 4+1, 3+1 ve 2+1 kat planlarından oluşan 14 farklı seçenekte 668 yaşam alanı alternatifi bulunuyor. 7/24 güvenli ve kaliteli yaşam standardı oluşturmayı hedefleyen konutlarda, asistan hizmetlerinin yanında, house keeping, yarım saat içinde teknik servis ve bakım, vale ve otopark, 7/24 küçük alışveriş hizmeti gibi ayrıcalıklı servisler de sunulacak. 3 farklı konseptte ofis kompleksine de sahip olan DownTown, yenilikçi ve modern mimariyle yapılandırılan dikey ofisleri, büyük markaların ihtiyacına yanıt verecek yatay ofisleriyle iş dünyasının da gözdesi olacak. Konut, AVM, ofis bileşenlerinin kendi içinde büyük bir sinerji ve değer oluşturduğunu anlatan Atış Yapı Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Ahmet Atış ' DownTown'da yaptığımız; 24 saat yaşayacak, şehrin içinde yeni bir şehir temalı, yepyeni organik bir doku oluşturmak. Tüm bu faktörler, DownTown'u hem yatırım hem de kira geliriyle, öne çıkartıyor. Doğal olarak bu proje her yönden kazandıran bir yatırım sunuyor. Termal kaynak suyun bulunduğu SPA ve Spor Merkezi'ni, enternasyonal ölçekçe yapılandırıyoruz Türkiye'de İstanbul'daki birkaç AVM'de hizmet veren 5 dünya markasıyla prensipte anlaştık' dedi.

Facebook
Sayı: 1145 - Tarih: 17.04.2018
Yazarlarımız