Ekohaber
Haber : 14.918 Yorum : 6.904 Yazar : 42 Sayı : 971
Pazar / 21-12-2014geri
Dayanışmanın örneği: Barış Anadolu Lisesi

Dayanışmanın örneği: Barış Anadolu Lisesi
500 çocuğun topladığı kaynakla inşasına başlanan ve Nilüfer Belediyesi tarafından tamamlanan Barış Anadolu Lisesi törenle hizmete girdi. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, yaptığı konuşmada 500 çocuğun yaratıcılığı ve azmiyle yapılan okulun tüm Türkiyeye örnek proje olmasını istedi.
Barış Anadolu Lisesinin açılış törenine Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, CHP Milletvekilleri Turhan Tayan, Sena Kaleli, İlhan Demiröz, Bursa Vali Yardımcısı Eyüp Sabri Kartal, İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, Nilüfer Kaymakamı Mustafa Kılıç, CHP İl Başkanı Metin Çelik, Nilüfer İlçe Başkanı Özgür Şahin, Nilüfer Belediyesi yöneticileri, personeli ve çok sayıda konuk katıldı.
İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar yaptığı konuşmada okulun inşasına verdiği destekten dolayı Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbeye teşekkür etti. Gülsar Bursadaki temel hedeflerinin bütün okullarda 24 kişilik sınıfların olduğunu kaydetti.
Bursa Vali Yardımcısı Eyüp Sabri Kartal da Barış Anadolu Lisesi projesinin önemli olduğunu kaydederek Başkan Bozbeye teşekkürlerini sundu.
Açılışta konuşan, eski Milli Eğitim ve Milli Savunma Bakanlarından, CHP Bursa Milletvekili Turhan Tayan da Bursanın bütün bölgelerinde eğitim seviyesinin aynı düzeye çıkarılmasını istedi. Tayan eğitimin başarılı olması için müfredatın da çok önemli olduğunu vurguladı.
CHP Bursa Milletvekili Sena Kaleli de Barış Anadolu Lisesi projesinin, Köy Enstitülerini çağrıştırdığını kaydederek “Üreterek eğitmek, üretirken eğitmek çok önemlidir” dedi.
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de konuşmasında önemli mesajlar verdi. 500 çocuğa teşekkürler sunan Bozbey, projenin hem Türkiyeye hem de dünyaya örnek olduğunu belirtti. Bozbeyin mesajlarından satırbaşları şöyle:
“HER ŞEYİN BAŞI EĞİTİM”
Her şeyin başı sağlık değil, eğitimdir. Çünkü eğitimli insan sağlığına da yaşamına da her yönden dikkat eder. Biz kurum olarak gelecek nesillerimizin eğitimli ve sosyal yönden donanımlı olarak yetişmesini istiyoruz. Her çocuğumuz, her gencimiz, her yaşlımız, kısaca Nilüferde yaşayan her birey, bir sanat dalıyla uğraşsın, bir müzik aleti çalsın, en önemlisi spor hayatının bir parçası olsun istiyoruz.”
“HÜKÜMET DAĞITMAZSA
SÜTÜ BİZ DAĞITIRIZ”
“Nilüfer Belediyesi olarak hiç aksatmadan tam 7 yıl boyunca ilköğretim birinci sınıf öğrencilerine her gün süt dağıttık. 2005 yılında başladığımız bu projeyle onların sağlıklı gelişmesini hedefledik ve sosyal belediyecilik alanında örnek olduk. Geçtiğimiz yıl hükümetin süt dağıtımına başlamasıyla biz bu uygulamamızı sona erdirdik. Ancak görüyoruz ki, ilköğretim öğrencilerine süt dağıtımı konusunda aksaklıklar yaşandı. Bu yıl da ikinci dönem başlatılacağı söyleniyor. Ben buradan şunu özellikle vurgulamak istiyorum:
Eğer çocuklarımıza süt içeremezseniz, biz yine bu işe başlarız. Tam 7 yıl nasıl sorunsuz süt dağıtımı yaptıysak, yine aynı şekilde yaparız”
“NİLÜFERDEKİ OKULLARA YARDIMCI PERSONEL”
“Okullarımızda yardımcı personel konusunda ciddi bir eksiklik var. Bu eksiği biz Nilüfer Belediyesi olarak gidereceğiz. Kaymakamlık ve Valiliğimiz aracılığıyla, yardımcı personel konusunda hizmet üretebilmek için İçişleri Bakanlığına yazdık. En kısa sürede bu konuda gerekeni yapacak ve Nilüfer Belediyesi olarak, sosyal demokrat belediyeciliğin tanımını bir kez daha ortaya koyacağız.”
Başkan Bozbey, Barış Anadolu Lisesinin adına Nilüfer Belediyesinin de eklenmesi yönünde Meclis kararı aldıklarını, Valilikteki ilgili komisyonun bu konuyu bir sonraki toplantısında karara bağlayacağını da aktardı.
Başkan Bozbey, “İsim komisyonunun önümüzdeki günlerde yapılacak toplantısında okula Nilüfer Belediyesi Barış Anadolu Lisesi adının verilebileceğine ilişkin müjdeyi tarafımıza ilettiler. Sayın Valimize destekleri için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Başkan Bozbeye plaket takdim edildi. Okulun yapımına katkı koyan kişi ve kuruluşlara da sertifikaları verildi. Törenin sonunda sembolik olarak kurdele kesilerek okul hizmete açıldı.Yazarlarımız
w
Antrepo depolama ücreti sanayicinin canını a...
Ahmet Özenalp
w
E-Defterde sona doğru Erteleme Yok E-Defte...
Ali Rıza Akbulut
w
Af yasasından sonra borca batık bilançoları d...
Cevdet Akçakoca
w
Dev bir zeytinyağı paz...
Erdem Saker
w
Çinko durumunu koruyor Çinde çinko fiyatlar...
Eren Ertoksöz
w
Zayıflama programı nasıl yönetilmeli? Geçen ...
Esin Şeker
w
Avro sahası bütçe ve maliye politikası Avro ...
Prof. Dr. İlker Parasız
w
Açık inovasyon kavramı Bilgi. Çağımızın ser...
Kemal Yamankaradeniz
w
Milli Eğitim Şurası toplanmış 19. Milli Eğit...
Meftun Tayan
w
Karanlık adaletin ülkesi Amerika Birleşik De...
Dr. Mevci Ergün
w
Sıkı duralım! Petrolde varil fiyatı ...
Av. Öztürk Yazıcı
w
EKOHABER olmak… EKOHABER olmak, bir aile kült...
Sercan Uslubaş
w
Tahsin ARDIÇ yazdı... BAŞKANLARDAN TIK YOK ...
Tahsin Ardıç
w
Fayton ve at arabası ustası Mustafa Babik... ...
Yalçın Aras
w
Yeni yıl, yeni yüz, tecrübeli bir heyecan Y...
Yılmaz Ardıç

Powered By VİTALTEKNOLOJİ
Hosting Server Web Tasarımı Sunucu Cloud Alan adı Domain
Copyright © 2013 Ekohaber
Adres: Tophane Meydanı Kale Sokak No: 2/A BURSA
Telefon: 0 224 223 29 29 (pbx) Fax: 0 224 223 47 48 E-mail: ekohaber@ekohaber.com.tr
ekohaber
twit twit twit