Haber Detayı - 5 soru 5 cevap
5 soru 5 cevap

5 soru 5 cevap

5 soru 5 cevap
Emine Y gözgeç

1-NEDEN
MİLLET
VEKİLİ OLMAK
İSTİYORSUNUZ?
15 yılı aşkın bir süredir aktif olarak siyasetin içindeyim. Üyelikten başlayarak teşkilatın hemen her kademesinde görev aldım. Görevlerim esnasında toplumun geniş kesimleri ile iletişim halinde oldum. Kentime ve ülkeme katkıda bulunmak amacıyla, üstlendiğim görevleri layıkıyla yapmaya çalıştım. Edindiğim tecrübeyi, birikimi, kadın zarafetini ve kadın merhametini karar alma mekanizmalarında daha aktif hale getirmek; bir hukukçu olarak yeni anayasa çalışmalarının içinde olmak, Bursanın ruhunu Meclise taşımaya katkı koymak için milletvekili olmak istiyorum. 15 yıldır olduğu gibi milletvekili seçildikten sonra da milletimizin sorunlarının çözümü için yoğun çaba göstereceğim. Ak Parti, 7 Haziranda da milletimizin desteğiyle seçimden zaferle çıkacaktır.
2-NİÇİN AK PARTİYİ SEÇTİNİZ?
Ak Parti; Türkiyede bir devrim gerçekleştirdi. Doğrudan ve sadece millete güvendi. Girdiği bütün seçimleri kazanması bunun en açık göstergesidir. Milletin devlet için değil, devletin millet için olduğunu gösterdi. Demokrasiyi insan ve hak ve özgürlüklerini, en önemlisi inanç özgürlüğünü en geniş anlamda uyguladı. Ak Parti öncesinde olumsuzluklara bahane olarak 'Burası Türkiye, ancak bu kadar olur, daha iyisi yapılamaz' mazereti üretilirken, şimdi hayallerimizin gerçekleştiği bir ülke olarak 'Burası Türkiye, ne mutlu bize' diyoruz. Böyle bir partide bulunmaktan, milletimize hizmet etmekten büyük mutluluk duyuyorum.
3-SİZİ NEDEN MİLLETVEKİLİ
SEÇMELİLER?
Bursa İsmetiye Köyü doğumluyum. Nerdeyse bir asırdır Bursada yaşayan bir ailenin ferdiyim. 93 harbinde Bulgaristandan gelen bir babanın ve Kosova Prizren doğumlu bir annenin kızıyım. Eşim Erzurumlu. Hukukçuyum, teşkilatın içinden biriyim. Bursayı tanıyorum farklılık ve farkındalık yaratacağıma inanıyorum. Ak Partinin hedefleri için TBMM çatısı altında çalışmaya hazırım.
4-MİLLETVEKİLİ SEÇİLİRSENİZ İLK
EĞİLECEĞİNİZ KONU NEDİR?
Milletvekili seçilirsem, öncelikle yeni anayasa çalışmalarında bulunmak, bunun yanında kadınların eğitim seviyelerinin yükseltilmesi konusunda çalışmalar yapmak ve tüm sivil toplum kuruluşları ile birlikte projeler üretip hayata geçirmek amacındayım.
5-SEÇİLDİĞİNİZDE BURSA
EKONOMİSİ İÇİN NE YAPACAKSINIZ?
Bursanın sağlık termal turizmi, yeraltı su kaynakları, rüzgar enerjisi konularında kent ekonomisine katkıda bulunacak çalışmalara destek vermek istiyorum. Özellikle dağ yöresinde yaşayanların; ekonomiye katkı sağlayacak projeler üretmesi için çalışacağım. Belediye ve Valiliğimizin yaptığı çalışmaların içinde bulunacağım.

Facebook
Sayı: 994 - Tarih: 26.05.2015
Yazarlarımız